Katedry Le Corbusiera w Katowicach

13 lutego o godz. 18.30 w Galerii Architektury SARP w Katowicach odbędzie się promocja książki Le Corbusiera Kiedy katedry były białe.

„Kiedy katedry były białe” Le Corbusier, wyd. Centrum Architektury (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Kiedy katedry były białe” Le Corbusier, wyd. Centrum Architektury (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dlaczego Le Corbusier uznał, że wieżowce Manhattanu są za niskie? Czego Europa mogła się nauczyć od Ameryki, a Ameryka od Europy? Jak urbanistyka może wpływać na szczęście małżeńskie? Dlaczego jazz to podwalina pod katedrę dźwięków? Jak Katedry wpłynęły na polskich architektów?

Centrum Architektury i Galeria Architektury SARP w Katowicach zapraszają na promocję książki Le Corbusiera Kiedy katedry były białe. O książce i jej autorze opowie krytyk architektury i redaktor polskiego wydania – Grzegorz Piątek.

W połowie lat 30. Le Corbusier po raz pierwszy wyruszył do Ameryki. Schodząc ze statku w Nowym Jorku rzucił: Wieżowce Manhattanu są za niskie, a podróż stała się inspiracją do napisania książki pod zagadkowym tytułem Kiedy katedry były białe. Tekst, będący jednocześnie dziennikiem podróży po Ameryce i manifestem urbanistycznym, po raz pierwszy ukazał się po polsku nakładem Centrum Architektury.

Po wykładzie organizatorzy zapraszają do rozmowy przy kieliszku wina.

Organizatorzy: Centrum Architektury, Galeria Architektury SARP

Promocja książki Le Corbusiera Kiedy katedry były białe
13 lutego 2014 r,, czwartek godz. 18.30
Galeria Architektury SARP, ul. Dyrekcyjna 9
Katowice

Dodaj komentarz