• 2014-02-10

Jarosław Kozłowski z Dekompozycjami w Atlasie Sztuki

Od 7 lutego w Atlasie Sztuki w Łodzi będzie można oglądać wystawę prac Jarosława Kozłowskiego pt. Dekompozycje.

Jarosław Kozłowski, „Dekompozycje”, Atlas Sztuki w Łodzi (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jarosław Kozłowski, „Dekompozycje”, Atlas Sztuki w Łodzi (źródło: materiały prasowe organizatora)

W Atlasie Sztuki zostanie zaprezentowana ekspozycja prof. Jarosława Kozłowskiego – jednego z najważniejszych przedstawicieli sztuki konceptualnej w Polsce, profesora Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, byłego rektora PWSSP w Poznaniu, wieloletniego wykładowcę Statens Kunstakademi w Oslo oraz Rijksakademie van Beeldende Kunsten w Amsterdamie. Artysty, który swoje prace prezentował na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w prestiżowych galeriach i muzeach na świecie.

Dekompozycje Jarosława Kozłowskiego to trzecia indywidulana prezentacja przedstawiciela sztuki konceptualnej w Atlasie Sztuki. Wystawa profesora Jarosława Kozłowskiego to także trzeci projekt Atlasa Sztuki powstały we współpracy z Fundacją Profile kierowaną przez Bożenę Czubak, która jest kuratorem wystawy.

Wystawa Dekompozycje w Atlasie Sztuki jest prezentacją projektów Wszystko buczy oprócz tego, co bulgocze (w tej instalacji na diodowych wyświetlaczach pojawiają się zaczerpnięte z publicznych dyskusji, wyjęte z kontekstu słowa-obrazy) i Recycled News II (instalacji składającej się z zamalowanych na różne kolory strony gazet z różnych stron świata). Oba wspomniane projekty odnoszą się do współczesnej rzeczywistości, w której jesteśmy poddawani nieustannej manipulacji ze strony mediów. Artysta zestawia różne nośniki informacji, wykorzystuje gazety i tablice świetlne wskazując na hałaśliwy medialny przekaz oraz związek mediów z władzą i polityką.

Organizatorzy zapraszają do odwiedzenia Atlasa Sztuki aby jak określił to prof. Szymon Wróbel buczenie i bulgotanie medialnej paplaniny w projekcie Jarosława Kozłowskiego znajduje przełożenie w bezdźwięcznym przesuwaniu się (płynięciu, falowaniu) słów-obrazów na świetlnych tablicach oraz co pozostaje z nagromadzonych w dużej ilości gazet, których treść została wymazana. Zachęcam do skonfrontowania własnego postrzegania współczesności z tym jak widzi to w swojej sztuce Jarosław Kozłowski.

Jarosław Kozłowski, Dekompozycje
Wystawę można oglądać od 7 lutego 2014 roku
Atlas Sztuki w Łodzi

Dodaj komentarz