• 2014-02-10

Design – Open Space po raz drugi

Ruszyła druga edycja konkursu Design – Open Space w ramach Wroclove Design – II. Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów.

Konkurs „Design – Open Space” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Konkurs „Design – Open Space” (źródło: materiały prasowe organizatora)

MFDP Wroclove Design to pierwsza na taką skalę impreza w tej części Polski – prawdziwy mariaż świata projektowego, sztuki i biznesu, na których styku działa Festiwal Dobrych Projektów, po to by łączyć, otwierać i wymieniać doświadczenia.

Co sprawia, że projekt jest dobry? Czy jest to intencja towarzysząca kreacji lub procent wypełnienia luki w kolejce do znajdowania i zaspokajania potrzeb? Być może zgodnie z platońską ideą, gdzie dobro = piękno, to właśnie cechy oscylujące wokół estetyki stanowią o jego wartości? A może wyznacznikiem jest tutaj sukces rynkowy? Wielu uważa, że dobry projekt to projekt, który gładko spełnia swoją funkcję nie niszcząc przy tym środowiska i zaspokajając przy okazji nasze doznania zmysłowe.

A może dobry projekt to po prostu projekt, który robi nam dobrze, który spełnia nasze narcystyczne potrzeby i pragnienia, który wzbogaca nas, ułatwia nam, pozwala nam, zaspokaja, kształtuje i określa nas. Każdego z osobna.

Czy prawdziwie narcystyczne dbanie o siebie nie jest dbaniem o siebie teraz tutaj i w przyszłości? Dzieci, my, starsi to wszystko ta sama jednostka tylko umieszczona w innym miejscu na osi czasu. Uświadomienie sobie tego faktu paradoksalnie wprowadza element empatii w świat wielkiego ja. Jakie jest projektowanie dla narcystycznego świata?

Głównym hasłem drugiej edycji konkursu Design – Open Space jest Narcyzm.

  • Poszukiwane są: dobre projekty, oryginalne produkty i prototypy.
  • Organizatorzy zapraszają: zawodowych projektantów, studia projektowe, debiutantów i studentów. W każdym wieku powyżej lat 18.
  • I czekają na: projekty innowacyjne, kreatywne, zaangażowane społecznie oraz funkcjonalne.

Design – Open Space
Zgłoszenia można przesyłać do: 30 marca 2014 r., godz. 23.59

Dodaj komentarz