• 2014-02-08

Wstyd być impotentem

Premiera sztuki Walentyna Krasnogorowa Zajmijmy się seksem! w reż. Wojciecha Bartoszka odbędzie się 15 lutego w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.

„Zajmijmy się seksem!", fot. Janusz Szymański (źródło: mat. prasowe)

„Zajmijmy się seksem!", fot. Janusz Szymański (źródło: mat. prasowe)

Komedia Zajmijmy się seksem opowiaja o dominacji seksu we współczesnym życiu. Panujący w zachodniej kulturze model swobody seksualnej, bycia seksy spowodował, że seks stał się narzędziem marketingu i wszechobecnym elementem konsumpcji jak ciastko czy piwo. Postaci sztuki, poszukują seksu, który ma być lekarstwem na ich osobiste problemy w świecie kipiącym seksem. Bo dzisiaj seks jest kryterium wartości człowieka, jak mówi jeden z bohaterów: nie wstyd być łajdakiem, złodziejem, wstyd być impotentem. Spektakl powstał w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich.

Walentin Samojłowicz Krasnogorow – dramatopisarz, prozaik, teoretyk dramatu, chemik, urodził się 20 grudnia 1934 roku w Leningradzie, dzisiejszy Sankt Petersburg. Dramaty Krasnogorowa to fuzja gatunków łączących komedię z tragedią, w których są elementy satyry, groteski, absurdu, teatru jarmarcznego i liryzmu.

Zajmijmy się seksem
Przekład: Tomasz Leszczyński
Reżyseria: Wojciech Bartoszek
Kostiumy: Zuzanna Markiewicz
Występują: Mirosława Olbińska, Aleksandra Posielężna, Katarzyna Żuk, Marek Lipski, Sławomir Sulej

Premiera: 15 lutego 2014 r., godz. 19.00
ul. Więckowskiego 15, Duża Sala, Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka
Łódź

Dodaj komentarz