• 2014-02-08

Ferie w Muzeum Narodowym w Warszawie

Rodzinne ferie w Muzeum Narodowym w Warszawie potrwają od 18 lutego do 1 marca. Do wspólnego zimowego wypoczynku organizatorzy zapraszają dzieci w wieku 5-12 lat, a także ich opiekunów.

Rodzinne ferie w Muzeum Narodowym w Warszawie (źródło: materiały prasowe)

Rodzinne ferie w Muzeum Narodowym w Warszawie (źródło: materiały prasowe)

Motywem przewodnim zajęć planowanych na dni powszednie (18-21 oraz 25-28 lutego, godz. 13.00) staną się podróże w czasie i przestrzeni: spotkania z mitologicznymi, historycznymi i baśniowymi bohaterami, wyprawy w poszukiwaniu fantastycznych stworów, a nawet mrożące krew w żyłach ekspedycje do muzealnego archiwum X.

Podczas spotkań w Zimowym Klubie Małego Konesera organizowanych wspólnie z wydawnictwem Dwie Siostry będzie można odkryć w sobie dryg do przekładania opowieści na język obrazów (warsztaty z młodymi ilustratorami – 18-21 lutego, godz. 16.30-18.00), a także posłuchać bajkowych czytanek w wykonaniu znanych aktorów: Marii Seweryn, Jacka Braciaka, Grażyny Wolszczak i Agaty Kuleszy.

Do MNW warto również wybrać się w jeden z trzech weekendów zimowych wakacji – będzie można wziąć udział w sobotnich familijnych warsztatach i animacjach, co tydzień koncentrujących się wokół innego tematu (15 lutego – Średniowieczna sobota: Książęta, mieszczanie i kmiecie, 22 lutego – Zamaskowani, 1 marca – Smaki sztuki).

Rodzinne ferie w Muzeum Narodowym w Warszawie
Od 18 lutego do 1 marca 2014 r.

Dodaj komentarz