• 2014-02-08

Premiera My Fair Lady w Sali Kongresowej

Wyjątkowy warszawski pokaz musicalu My Fair Lady odbędzie się już 11 lutego w Sali Kongresowej. Pokaz będzie pierwszym po ponad 15 latach nieobecności na stołecznych scenach.

„My Fairy Lady" (źródło: mat. prasowe)

„My Fairy Lady" (źródło: mat. prasowe)

Spektakl to uwspółcześniona i autorska wersja musicalu My Fair Lady w reżyserii Urszuli Piwnickiej, która zagra także rolę Elizy Doolittle, a towarzyszyć jej będzie Izabela Trojanowska oraz artyści sceny śląskiej, Orkiestra Nova, chór i balet.

Podczas specjalnego pokazu musicalu wszech czasów widzowie będą mogli poznać historię ulicznej kwiaciarki Elizy Doolittle, która staje się przedmiotem zakładu między dwoma dżentelmenami. Profesor Higgins przekonany, że w pół roku uda mu się przemienić Elizę z damę z wyższych sfer, nie spodziewa się, że sam padnie ofiarą tego zakładu. We wtorkowej odsłonie musicalu Eliza przyjedzie z prowincji wyjątkowo nie do Londynu, ale do Warszawy. Akcja toczyć się będzie na warszawskich uliczkach, a w dialogach bohaterów będzie można usłyszeć typowe dla stolicy i nieco już zapomniane słowa oraz zwroty, czyli gwarę warszawską.

My Fairy Lady
11 lutego 2014 r., godz. 19.00
Sala Kongresowa w Warszawie

Dodaj komentarz