Mademoiselle Karen – nowy album już w marcu

Mademoiselle Karen pojawiła się na polskiej scenie muzycznej w 2010 r. wydając swój debiutancki album Attention. Jej nowy album zatytułowany Comme Les Garçons trafi na półki sklepowe 5 marca.

Mademoiselle Karen Band, fot. Tom Kurek, Tomirri Photography (źródło: mat. prasowe)

Mademoiselle Karen Band, fot. Tom Kurek, Tomirri Photography (źródło: mat. prasowe)

Inspiracją dla nowego materiału z Comme Les Garçons była trasa koncertowa jaką artystka odbyła wraz z zespołem Czesław Śpiewa. Nowe kompozycje to istna eksplozja różnych gatunków muzycznych oraz języków, przedstawiona w niezwykle delikatnej i zaskakującej formie. Comme Les Garçons składa się z 11 utworów, które artystka śpiewa w czterech językach: francuskim, polskim, angielskim oraz duńskim. To płyta gdzie wszystko jest dozwolone i niczego nie można pominąć.

Ostatnie lata członkowie zespołu Mademoiselle Karen spędzili w trasie wraz z polsko-duńską grupą Czesław Śpiewa, grając koncerty na całym świecie. Te doświadczenia stały się bodźcem i inspiracją do powstania multi-kulturowej formacji, jaką niewątpliwie jest Mademoiselle Karen. Nowe kompozycje przywołują klimat postmodernistycznego popu z domieszką house’u z jednej strony, a pięknymi melancholijnymi melodiami z drugiej.

Materiał na nową płytę został nagrany w Bauneholm Studio w Danii. Gościnnie w utworze Tuli Pan pojawia się Gaba Kulka. Utwór ten wraz z piosenką Kawa Zimna stanowi część ścieżki dźwiękowej do polskiego filmu Facet (nie)potrzebny od zaraz, który pojawi się na ekranach kin 14 lutego.

Comme Les Garçons
Premiera: 5 marca 2014 roku
Mystic Production

Dodaj komentarz