• 2014-02-08

Klaudia Ka i Karolina Jarosławska w głębi natury

Od 10 lutego w Centrum Łowicka w Warszawie będzie można oglądać wystawę prac Klaudii Ka i Karoliny Jarosławskiej pt. W Głębi.

Karolina Jarosławska, „Przybój”, 100x120cm, olej na płótnie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Karolina Jarosławska, „Przybój”, 100x120cm, olej na płótnie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Natura wabi nas niezwykłym układem barw lub surową tonacją, zadziwia abstrakcyjną formą. Wystarczy wsłuchać się w odgłosy natury, aby zostać zainspirowanym do tworzenia.

Karolina Jarosławska maluje przyrodę poszukując w jej otoczeniu wewnętrznego spokoju. Przebywając pośród jej obrazów zagłębiamy się w abstrakcyjne i rytmiczne wyobrażenie lasu i wrażeniowe rzeki czy morza.

Klaudia Ka podejmuje inny aspekt tematu poszukując spokoju wewnątrz siebie, a obrazy powstałe pod zamkniętymi powiekami przedstawiają las i zamieszkujące go istoty. To co jest w nas zwykle zmienne i eteryczne nabiera realistycznych form. Podróż w głąb przyrody jest więc dla obu autorek uniwersalną podróżą w głąb siebie w poszukiwaniu własnej natury i uspokojenia.

Klaudia KA – malarka urodzona w 1984 roku w Warszawie gdzie mieszka i pracuje. Uzyskała dyplom z wyróżnieniem na Europejskiej Akademii Sztuk w 2008 roku. Dwukrotna laureatka Stypendium EAS i Stypendium MEN. Laureatka I miejsca w konkursie Szansa współorganizowanym przez Galerię Mutu i Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Poza malarstwem zajmuje się również grafiką i animacją, a wraz ze Stowarzyszeniem Hokuspokus organizacją wydarzeń kulturalnych.

Karolina Jarocławska – urodzona w 1977 r. w Białymstoku. W 2001 r. ukończyła Uniwersytet Gdański , w 2007 r. Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku. Główną dziedziną sztuki, którą zajmuje się jest malarstwo. Od 2008 r. współtworzy grupę Painthouse, z którą w 2010r. założyła Stowarzyszenie Hokuspokus. Wraz z innymi artystami bierze udział w wystawach, organizuje imprezy artystyczne, wernisaże, prowadzi działalność edukacyjną.

Klaudia Ka, Karolina Jarosławska, W Głębi
Wystawę można oglądać od 10 lutego do 4 marca 2014 roku
Centrum Łowicka
ul. Łowicka 21
Warszawa

Dodaj komentarz