• 2014-02-07

O!PLA 2014: a liczba ich będzie czterdzieści i cztery!

Od 21 marca do 8 czerwca potrwa II edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA 2014.

II Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

II Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Od Bałtyku i Mazur, po Beskid i Bieszczady. Domy Kultury, Galerie, Kina, Klubokawiarnie, Muzea… Po ubiegłorocznym, wyjątkowo udanym debiucie w 21. miejscowościach (20-tu miastach i Pacanowie), ambicją O!PLA było dotarcie do jeszcze większej ilości miast i miasteczek. II Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA 2014 (od 21 marca do 8 czerwca) odbędzie się – symbolicznie – w czterdziestu czterech miejscowościach: trzydziestu dziewięciu miastach i pięciu wsiach.

Wielkie Otwarcie O!PLA 2014 nastąpi 21 marca w Muzeum Kinematografii w Łodzi. Dzień później, pierwsze projekcje konkursowe rozpoczną się w Tczewie, a następnie w Bełchatowie, Toruniu, Warszawie, Wągrowcu… i tak aż do Wielkiego Finału (5-8 czerwca 2014) w Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Dorośli Widzowie we wszystkich miejscowościach zobaczą 5 bloków konkursowych prezentujących najnowszą polską animację autorską w czterech kategoriach: studyjnej / szkolnej / off&workshop / wideoklip. Ponadto, w wielu miejscach program wzbogacony będzie o projekcje towarzyszące dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a w niektórych także o warsztaty animacji, spotkania z twórcami, prelekcje, oraz wydarzenia będące autorską inwencją lokalnych organizatorów O!PLA 2014.

Już 28 lutego poznamy wyniki selekcji, czyli filmy, które – oceniane przez ogólnopolską publiczność – walczyć będą o Złote, Srebrne i Brązowe Tobołki Koziołka Matołka.

Wcześniej, bo 17 i 24 lutego, poznamy program pokazów towarzyszących dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Głównym Organizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA jest niezależny promotor animacji – Animation Across Borders.

II Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA 2014
Od 21 marca do 8 czerwca 2014 r.

Wielkie otwarcie
21 marca 2014 r.
Muzeum Kinematografii
Łódź

Dodaj komentarz