• 2014-02-07

Adam Siałkowski cwałuje w Bydgoszczy

Od 1 lutego w Galerii Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej WOKiS w Bydgoszczy można oglądać wystawę malarstwa Adama Siałkowskiego pt. Cwał.

Autor pracy: Adam Siałkowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor pracy: Adam Siałkowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Adam Siałkowski urodził się w Toruniu 23 grudnia 1953 roku. Jest niezależnym artystą, projektantem, malarzem, twórcą widowisk. Jeździ też konno i jest hodowcą tych zwierząt, prowadzi stajnie Cassino. Debiutował w 1985 roku wystawą LEATHERY VISIONS w Wiedniu. Obecnie mieszka i tworzy w Grabowcu koło Torunia. Inspiracje do swoich prac czerpie z poetyki nadrealizmu i choć odwołuje się do mistycyzmu i wizjonerstwa to najważniejszy jest codzienny kontakt z naturą i końmi. W jego spektaklach, podobnie jak w malarstwie, bohaterem jest koń i jego nie dająca się wyjaśnić magia oraz losy tego na pół mistycznego zwierzęcia związanego od lat z człowiekiem. Między innymi był autorem otwarcia imprezy jeździeckiej na Torwarze w 2005 roku. Była to poetycka opowieść o stworzeniu konia, narodzinach konia jako piątego żywiołu, wplątanego w odwieczną walkę dobra ze złem.

W Polsce prace pana Adama były pokazywane w prestiżowych galeriach takich jak: warszawski Zapiecek, Galeria Łazienki oraz w Zakopanym, Łodzi, Krakowie, Sopocie, oczywiście w Toruniu. Są ozdobą prywatnych kolekcji na całym świecie.

Adam Siałkowski, Cwał
Wernisaż: 1 lutego 2014 roku, godz. 17.00
Galeria Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej WOKiS
Stary Rynek 18
Bydgoszcz

Dodaj komentarz