• 2014-02-06

Młodzi poplenerowo w Galerii Stalowa

Od 7 lutego w Galerii Stalowa w Warszawie będzie można oglądać wystawę poplenerową prezentującą prace ponad 50 młodych artystów.

Remigiusz Suda, „Bez tytułu”, 2013, 170x150 cm, olej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Remigiusz Suda, „Bez tytułu”, 2013, 170x150 cm, olej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dla Galerii Stalowa ten obszar: organizacja sympozjów, stanowi jeden z filarów działalności programowej, równie ważny jak wystawy, aukcje i wydawnictwa. Zwłaszcza tzw. Pleneriady, autorski projekt właściciela galerii, Krzysztofa Fabijańskiego. Pomysł opiera się na połączeniu modelu tradycyjnych plenerów, podczas których artyści pracują pod okiem profesorów i kolegów w pięknych okolicznościach przyrody z programem sympozjalnym: cowieczornych wykładów i autoprezentacji. W 2013 młodzi artyści spotkali się w ramach Pleneriad dwukrotnie i jeden raz w ramach Pleneru dla Młodych Malarzy. Wszystkie trzy spotkania miały miejsce w Kazimierzu Dolnym, miasteczku o długiej, jeszcze przedwojennej tradycji plenerowej.

Celem Pleneriad jest wspólna praca studentów i profesorów najważniejszych polskich uczelni artystycznych, ale także współzawodnictwo. W ramach spotkań oceniane są bowiem osiągnięcia nie tylko poszczególnych uczestników, ale i uczelni, które studenci reprezentują. Dzięki PLENERIADOM powstaje więc swoisty, do użytku galerii, ranking najlepszych uczelni i pracowni malarskich w kraju. To okazja do poznania ciekawych indywidualności artystycznych na chwilę przed rozpoczęciem przez nie profesjonalnej działalności, to szansa na dokonywanie prawdziwych odkryć, które skutkują m. in. zaproszeniami na wystawy w Galeria Stalowa.

Wystawa poplenerowa
Wystawę będzie można oglądać od 8 lutego do 3 marca 2014 roku
Galeria Stalowa w Warszawie

Dodaj komentarz