• 2014-02-06

Kolejny singiel z debiutanckiego albumu Karoliny Skrzyńskiej

Karolina Skrzyńska zabiera słuchaczy do nieograniczonej przestrzeni magicznej melodii i poetyckiego tekstu, a pomagają jej w tym znakomici polscy muzycy i rzadko słyszane instrumenty. Przedwiośnie to tytuł drugiego singla wokalistki z albumu W oddali.

„W oddali", okładka (źródło: mat. prasowe)

„W oddali", okładka (źródło: mat. prasowe)

Utwór nawiązuje do polskich ludowych korzeni, a charakterystyczny folkowy zaśpiew nadaje mu lekko transowy charakter. Zaczyna się delikatnie, nostalgicznie, lekko ospale, żeby chwilę potem nabrać rozpędu i muzycznego rozmachu. Jest naturalnie, poetycko, magicznie.

Karolina Skrzyńska to niespokojny duch. Wokalistka, autorka muzyki i tekstów. Artystka podążająca własnym tropem, poszukująca inspiracji w książkach, podróżach, dźwiękach, naturze, ale także w rytmie codziennego życia. Nie uznaje podziałów kulturowych ani stylistycznych. Stąd niezwykła przestrzenność autorskiej, bardzo dobrze przyjętej płyty W oddali, która łączy w sobie różne gatunki muzyczne, zapraszając jednocześnie do krainy baśni, najróżniejszych emocji, wygenerowanych także poprzez dźwięki instrumentów z różnych stron świata. Na płycie można usłyszeć między innymi santur (perskie cymbały), Oud (lutnia turecka), Dun Dun (wielki ludowy bęben), czy lirę korbową. Słychać tu folk, jazz, muzykę klasyczną i filmową, a wszystko to splata się w spójną całość, tworząc jednocześnie niezwykłe bogactwo dźwięków, muzycznych smaków i barw. Nic tu nie jest oczywiste, a uzyskana niejednoznaczność pozwala na indywidualny, nieskażony łatwymi interpretacjami odbiór.

W nagraniu płyty wzięli udział czołowi polscy muzycy, m.in. Royal String Quartet, Maciej Szczyciński, Robert Siwak, Krzysztof Poliński, Leszek Matecki.

Karolinę Skrzyńską będzie można usłyszeć 4 lutego (wtorek) w warszawskim Klubie Barometr, a także 24 lutego (poniedziałek) w warszawskim Skwerze, w ramach Koncertów Urodzinowych Chopina.

Karolina Skrzyńska – Przedwiośnie
W oddali

Dodaj komentarz