Erwin van Doorn i Inge Nabuurs – Morze oczekuje Twojego powrotu

Od 14 lutego w CSW Łaźnia w Gdańsku będzie można oglądać wystawę prac duetu Erwin van Doorn i Inge Nabuurs pt. Morze oczekuje Twojego powrotu.

Erwin van Doorn i Inge Nabuurs, „Morze oczekuje Twojego powrotu” – ilustracja do wystawy (źródło: materiały prasowe organizatora)

Erwin van Doorn i Inge Nabuurs, „Morze oczekuje Twojego powrotu” – ilustracja do wystawy (źródło: materiały prasowe organizatora)

The Sea Awaits Your Return / Morze oczekuje Twojego powrotu jest instalacją składającą się z nowych prac duetu Erwin Van Doorn i Inge Nabuurs. W zaprojektowanej przez siebie scenografii pokazują oni 8 fotografii Disco Mori, współczesnych wersji tradycyjnych holenderskich Memento Mori, 8 alegorycznych Portretów filmowych i około 250 związanych z nimi obiektów-fetyszy.

Zaczynająca się w ostatnich dniach karnawału wystawa przedstawia symboliczny obraz postkolonialnego świata, w którym sztuka dawna, nauka, filozofia i poezja tworzą wraz z kulturą popularną wysublimowaną i groteskową hybrydę. Pozwoli ona odbyć fascynującą podróż w głąb czasu i własnej duszy, aby u progu wiosny w mrocznym wnętrzu carrus navalis odnaleźć drogę ku świetlanej przyszłości.

Kuratorka: Kamila Wielebska

Erwin van Doorn i Inge Nabuurs, Morze oczekuje Twojego powrotu
Wystawę można oglądać od 14 lutego do 13 kwietnia 2014 roku
CSW Łaźnia w Gdańsku

Dodaj komentarz