• 2014-02-05

Nauka, sztuka i technologia na ferie we WRO

17 lutego w Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu odbędą się pierwsze zajęcia w ramach warsztatów dla dzieci, licealistów i studentów pt. Natura / Sztuka / Technologia. Warsztatowe realizacje będą współtworzyć przestrzeń Zielonego Labiryntu.

Plakat do warsztatów „Natura / sztuka / technologia”, Centrum Sztuki WRO (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat do warsztatów „Natura / sztuka / technologia”, Centrum Sztuki WRO (źródło: materiały prasowe organizatora)

I tydzień (17-20 lutego)

W pierwszym tygodniu przerwy zimowej warsztaty, skierowane do licealistów i studentów, poprowadzi Paweł Szeibel.

Dwudniowe spotkanie dla licealistów będzie dotyczyło tworzenia domowych plantacji hydroponicznych. Podczas warsztatów przygotujemy mobile terraria łącząc roślinność z nowymi technologiami. Projekt będzie nawiązywać do do XIX-wiecznych wardian case, czyli szklanych skrzyń, w których botanicy przywozili do Europy egzotyczne gatunki roślin.

Kolejne dwa dni będą poświęcone na tworzenie Lampionu miejskiego. Pracując w interdyscyplinarnych grupach studenckich, przygotujemy pomysły na instalacje w przestrzeni miejskiej, których głównym tematem będzie roślina jako medium. Zostanie wybranych i omówionych kilka charakterystycznych roślin, na podstawie których stworzymy makiety i wizualizacje koncepcji do realizacji w przestrzeni Wrocławia.

Paweł Szeibel jest absolwentem ASP w Katowicach. W latach 2006-2007 studiował na Uniwersytecie Castilla-La Mancha w Hiszpanii w ramach wymiany stypendialnej programu Socrates–Erasmus. Od 2009 roku pracuje jako asystent w Katedrze Malarstwa macierzystej uczelni. Tworzy obrazy, filmy wideo oraz instalacje w przestrzeni miejskiej. Sięga w sztuce do obszarów zarezerwowanych dla botaników i ogrodników. W jego działaniach duże znaczenie odgrywa eksperyment i otwartość na niespodziewane efekty funkcjonowania prac typu work in progress. Uczestnik wystaw w kraju i za granicą, realizator warsztatów twórczych.

17-18 lutego – warsztaty dla licealistów Wardian Case. Rośliny + Nowe Technologie
19-20 lutego – warsztaty dla studentów Lampion miejski. Rośliny jako medium

II tydzień (24-26 lutego)

Przez trzy kolejne dni planujemy działania twórcze z farbą przewodzącą prąd. Podczas spotkań warsztatowych proponujemy tworzenie prostych i całkowicie bezpiecznych obwodów elektrycznych, które posłużą nam do stworzenia interaktywnej gry. Tematem zajęć będą związki pomiędzy sztuką, naturą i technologią.

24-26 lutego, godz. 11.30-14.30 – warsztaty dla dzieci w wieku 8-12 lat

Udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.
Zapisy: Magdalena Kreis / kreis@wrocenter.pl

Warsztaty Natura / Sztuka / Technologia
Warsztaty licealistów i studentów odbędą się od 17 do 20 lutego 2014 roku
Warsztaty dla dzieci odbędą się od 24 do 26 lutego 2014 roku
Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu

Dodaj komentarz