• 2014-02-05

Album Lubomski w Trójce Again

Od 14 lutego 2014 album Mariusza Lubomirskiego Lubomski w Trójce Again będzie można znaleźć na półkach sklepowych w całej Polsce. Obecnie muzyk pracuje także nad nowym albumem, który ukaże się jesienią w barwach Mystic Production.

„Lubomski w Trójce again" (źródło: mat. prasowe)

„Lubomski w Trójce again" (źródło: mat. prasowe)

Album Mariusza Lubomskiego ma cechy, które nie są dziś w cenie. Kunszt, wręcz chorobliwe pragnienie obcowania ze sztuką i perfekcjonizm, a także liryczny wymiar – tak często dziś spłycany i powierzchowny. Mariusz Lubomski mówi o powstaniu płyty:

Miałem szczęście spotkać na swojej drodze muzyków, z którymi wspólnie, z czasem, nadaliśmy mojej muzyce w moim mniemaniu idealny kształt. Maestria przy jednoczesnej prostocie wykonania, swoboda w interpretacji, powietrze … Jeszcze nigdy tak dobrze nie rozumiałem się z muzykami. Chciałem uchronić te chwile przed zapomnieniem i nagrałem podwójny album CD oraz DVD.

Na płycie można usłyszeć Michała Bryndala, Roberta Cichego, Tomasza Grzegorskiego, Jana Smoczyńskiego, Wojciecha Pulcyna oraz, występujących gościnnie, Michała Rybkę i Bartka Staszkiewicza.

Z każdym zagrałem wiele koncertów. Głównym powodem wydania albumu było niepowtarzalne doświadczenie współpracy z nimi. Po prostu chciałem utrwalić te nowe, chyba lepsze, brzmienie utworów i te ulotne emocje, które pojawiają się na koncercie, by po jakimś czasie w końcu zniknąć. – mówi Lubomski.

Koncert Lubomski w Trójce Again został zarejestrowany 27 listopada 2012r. w Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie.

W nagraniu udział wzięli:

Mariusz Lubomski – śpiew, gitara akustyczna
Wojciech Pulcyn – kontrabas
Jan Smoczyński – fortepian, organy Hammonda RT3, KorgTrident, akordeon, tamburyn
Robert Cichy – gitara akustyczna
Michał Bryndal – perkusja, instrumenty perkusyjne
Tomasz Grzegorski – klarnet basowy, saksofon tenorowy

Gościnnie:
Bartek Staszkiewicz – fortepian
Michał Rybka – gitara basowa akustyczna

Mariusz Lubomski, album Lubomski w Trójce Again
od 14 lutego 2014 w sklepach
Mystic Production

Dodaj komentarz