• 2014-02-05

Bielska Zadymka Jazzowa w Galerii Sfera

Już 18 lutego rusza 16 Bielska Zadymka Jazzowa LOTOS Jazz Festiwal. Druga połowa miesiąca w Galerii Sfera w Bielsku-Białej, która jest miejscem głównych wydarzeń, upłynie pod znakiem koncertów i spotkań z gwiazdami światowego formatu.

16 Bielska Zadymka Jazzowa, plakat (źródło: mat. prasowe)

16 Bielska Zadymka Jazzowa, plakat (źródło: mat. prasowe)

W ciągu sześciu dni na scenie Klubu Klimat Galerii Sfera zaprezentują się największe gwiazdy muzyki jazzowej, takie jak Miguel Zenon, jeden z najbardziej wpływowych saksofonistów swojego pokolenia, amerykańska wokalistka jazzowa i zdobywczyni czterech nagród Grammy Dianne Reeves czy młodziutka i niezwykle utalentowana amerykańska piosenkarka i kompozytorka Lizz Wright. Podczas festiwalu swoje koncerty urodzinowe zagrają 80-letni pianista Abdullah Ibrahim z RPA oraz obchodzący w tym roku 70 urodziny gitarzysta Pat Martino i perkusista Billy Cobham. Nie zabraknie również premier. Billy Cobham wraz ze swoim zespołem zaprezentuje utwory pochodzące z planowanego na początek 2014 roku albumu Tales from the Skeleton Coast.

Bielska zadymka to nie tylko spotkania z gwiazdami, ale również różnymi obliczami muzyki jazzowej. Dlatego nie zabraknie domieszek muzyki ludowej, popularnej i rockowej, stylu post bop, fusion, mainstream jazz, soul jazz i hard bop, klasycznego jazzowego śpiewu i przejmujących brzmień saksofonu.

Podczas trwania Zadymki każdego wieczoru w Galerii Sfera organizowane będą koncerty z cyklu Polski Jazz. Podczas nich wystąpią: Tubis Trio, Robert Szewczuga Trio, Sound Machine Trio, Flesh Machine i HeFi Quartet. Nie zabraknie również imprez otwartych, na które wejście będzie bezpłatne. Wśród nich z całą pewnością warty uwagi jest koncert String Connection z Krzesimirem Dębskim na skrzypcach.

Dodatkową atrakcją imprezy będzie wystawa prac wybitnego malarza i plakacisty, Rafała Olbińskiego, który zaprojektował plakat tegorocznej edycji festiwalu. Prace artysty będzie można oglądać w Galerii I od 8 do 23 lutego.

Galeria Sfera – to śródmiejska przestrzeń publiczna w Bielsku-Białej łącząca w sobie wiele różnorodnych funkcji. Składa się między innymi z galerii handlowej z bezkonkurencyjną ofertą 250 sklepów czołowych marek polskich i zagranicznych, biurowca, hotelu Qubus, 25 kawiarni i restauracji, nowoczesnego kina z 7 salami, klubu fitness, a także klubu muzycznego z kręgielnią i dyskoteką. Ponadto na dachu Galerii znajduje się atrakcyjna część mieszkalna złożona z apartamentów z zielonymi tarasami tworzącymi zadrzewiony park. Galeria stanowi doskonałe miejsce spotkań i zakupów, komfortowe i funkcjonalne, z największym w mieście parkingiem (2 200 miejsc).

16 Bielska Zadymka Jazzowa
od 18 do 23 lutego
Galeria Sfera, Bielsko-Biała

Dodaj komentarz