• 2014-02-04

Short Waves Festival: krótkie historie, rekordowe nagrody

Do 10 lutego trwa nabór filmów konkursowych na Short Waves Festival 2014. To wielkie święto krótkiego metrażu po raz szósty odbędzie się w Poznaniu. Jest o co walczyć, bo na najlepsze produkcje czeka rekordowa pula nagród – 60 tys. złotych.

Short Waves Festival 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Short Waves Festival 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Short Wave Festival podzielony jest na dwa etapy: objazdową prezentację programu konkursowego o nagrodę Short Waves Grand Prix w kilkudziesięciu miastach w Polsce i na świecie (14 marca – 30 marca) oraz odbywającą się w Poznaniu część stacjonarną festiwalu, gdzie przeprowadzony zostanie m. in. konkurs Poznań Open (30 marca – 6 kwietnia).

Do udziału w obu konkursach zgłaszać można polskie filmy krótkometrażowe, które powstały nie później niż 1 stycznia 2012 roku, a czas ich trwania nie przekracza 30 minut. W festiwalu mogą wziąć udział produkcje fabularne, dokumentalne, animacje, teledyski oraz formy eksperymentalne. Najlepsze z nich walczyć będą o nagrody, których pula wynosi 60 tys. zł, co stanowi rekordową sumę w skali polskich festiwali kina krótkometrażowego.

Pierwsza z nagród, Short Waves Grand Prix, opiewa na 20 tys. zł, a o jej przyznaniu zadecyduje międzynarodowa publiczność w trakcie pokazów konkursowych w Polsce i na świecie. Z kolei w nowym konkursie Poznań Open nagrodę główną – Poznan Open Jury Prize – o wartości 20 tys. zł, przyzna międzynarodowe jury. O wartej 10 tys. zł nagrodzie Short Waves Audience Award oraz dwóch wyróżnieniach (po 5 tys. zł), przesądzi publiczność zgromadzona na pokazach w poznańskich kinach.

Organizatorem Short Waves Festival jest poznańska Fundacja Ad Arte, od 10 lat zajmująca się promocją i dystrybucją polskiego krótkiego kina.

Short Waves Festival 2014
Nabór filmów: do 10 lutego 2014 r.

Dodaj komentarz