• 2014-02-04

Pamiętaj o feriach! Mózg, sztuka i nauka w MCK

5 lutego w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie rozpoczną się pierwsze zajęcia dla dzieci z cyklu pt. Pamiętaj o feriach! Mózg, sztuka i nauka.

Spotania dla dzieci „Pamiętaj o feriach! Mózg, sztuka i nauka”, MCK w Krakowie, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spotania dla dzieci „Pamiętaj o feriach! Mózg, sztuka i nauka”, MCK w Krakowie, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

1. spotkanie (5 lutego 2014 roku, środa) – zapoznanie z wystawą Pamięć. Rejestry i terytoria.

Uzbrojeni w lupy i karty zadań do specjalnie przygotowanej ścieżki zwiedzania, udamy się na eksplorację zakątków pamięci takich artystów jak: Mirosław Bałka, Władysław Hasior, Zbigniew Libera, Zuzanna Janin, Robert Kuśmirowski czy Jerzy Kosałka. Poznamy znaczenie pojęcia pamięci w kontekście emocji, uczuć i sztuki. Na zakończenie dzieci stworzą za pomocą materiałów recyklingowych swoją pamiątkę, coś osobistego związanego z własnymi wspomnieniami.

2. spotkanie (6 lutego 2014 roku, czwartek)Pamięć i neuronauki.

Dzieci dowiedzą się, czym jest mózg i które jego obszary odpowiedzialne są za pamięć. By lepiej sobie to przyswoić, uczestnicy zajęć stworzą swoją grę „memo” na podstawie motywów zaczerpniętych z wystawy.

3. spotkanie (7 lutego, 2014 roku, piątek)Budujemy mózg!

Z wykorzystaniem materiałów wtórnych dzieci odtworzą strukturę tego fascynującego organu. Zajrzymy w głąb najdoskonalszego komputera, dowiemy się, która półkula odpowiada za tworzenie sztuki, w jaki sposób mózg odbiera przestrzeń ukazaną na obrazie, a także – jak oszukać mózg za pomocą optycznych trików.

Opłata za jedno spotkanie: 10 zł od osoby (w ramach opłaty dzieci otrzymają drobny poczęstunek i herbatę).
Zajęcia dla dzieci wieku 4–6 lat: godz. 10.30–12.00,
Zajęcia dla dzieci w wieku 7–12 lat: godz. 12.30–14.00
Zapisy: warsztaty@mck.krakow.pl, liczba miejsc ograniczona (20 dzieci w grupie), ważne są jedynie potwierdzone zgłoszenia.

Pamiętaj o feriach! Mózg, sztuka i nauka – 1. cykl
Zajęcia odbędą się od 5 do 7 lutego 2014 roku
Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie

Dodaj komentarz