• 2014-02-04

Nabór filmów na Warsaw Fashion Film Festival

Do 15 lutego można nadsyłać filmy do Konkursu Etiud Filmowych na marcowy Warsaw Fashion Film Festival.

„About Face: Supermodels Then and Now”, reż. Timothy Greenfield-Sanders (źródło: materiały prasowe organizatora)

„About Face: Supermodels Then and Now”, reż. Timothy Greenfield-Sanders (źródło: materiały prasowe organizatora)

W marcu odbędzie się trzecia edycja festiwalu, którego integralną częścią jest Konkurs Etiud Filmowych. Do konkursu organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą rozwijać ten nowatorski trend jakim jest Fashion Film. Swoje prace mogą nadsyłać zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy.

Spośród nadesłanych do 15 lutego filmów jury wybierze 10 najlepszych. Zostana one zaprezentowane podczas gali finałowej w dniu 7 marca. Na zwycięzców czekają nagrody oraz spotkanie z prekursorką Fashion Film – Diane Pernet.

Filmy pełnometrażowe trzeciej edycji Warsaw Fashion Film Festival, pokazy kinowe:

  • Mademoiselle C., reż. Fabien Constant, Francja, 90 min, 2013. Tytułową bohaterką dokutemu jest Carine Roitfeld – była szefowa francuskiego Vogue’a, która po 10 latach pracy dla słynnego magazynu rezygnuje ze stanowiska, by zająć się tworzeniem autorskiego projektu CR FashionBook. Wyjątkowy film przedstawiający nie tylko świat zawodowych zmagań Roitfield, ale także pokazujący jej życie prywatne, w którym bohaterka przygotowuje się do kolejnej życiowej roli. W dokumencie zobaczymy współpracowników Mademoiselle C., projektantów i osoby związane ze współczesnym światem mody: Donatellę Versace, Toma Ford, Karla Lagerfelda czy Mario Testino, a także dzieci Roitfield: Vladimira i Julię Restoin-Roitfeld.
  • About Face: Supermodels Then and Now, reż. Timothy Greenfield-Sanders, USA, 74 min, 2012. Film About Face: Supermodels Then and Now odkrywa piękno starzenia się poprzez historie byłych supermodelek. Bohaterki dokumentu to kobiety w wieku między pięćdziesiątym i osiemdziesiątym rokiem życia, których zdjęcia definiowały nasze poczucie piękna w ciągu ostatniego półwiecza. Reżyser Timothy Greenfield-Sanders prezentuje w kameralnym stylu portrety kobiet jak: Izabella Rossellini, Christie Brinkley, Marisa Berenson, China Machado, Beverly Johnson, Carmen Dell’Orefice, Paulina Porizkovą, Jerry Hall i ChristyTurlington. Bohaterki dyskutują na temat przemysłu modowego, ich kariery, starzenia się, operacji plastycznych, botoxu, oraz tego w jaki sposób próbują przedefiniować poczucie własnego piękna
  • Bill Cunningham New York, reż. Richard Press, USA, 84 min, 2010. Dokument Richarda Pressa opowiada historię Billa Cunninghama jednego z najbardziej znanych i cenionych w świecie mody osobowości. 80-letni dziennikarz i fotograf The Times Style w niezwykle błyskotliwy i ciekawy sposób, przez lata pracy przedstawiał zarówno kronikę wielkomiejskiej socjety, ale także wyjątkowy styl nowojorskiej ulicy. Film przedstawia sylwetkę zabawnego i ekscentrycznego człowieka, a jednocześnie niezwykłego artysty, którego dorobek inspiruje każde, kolejne pokolenie modowych dziennikarzy
  • Girl Model, reż: David Redmon, Ashley Sabin, USA, Rosja, Japonia, Francja, 78 min, 2011. Girl Model to historia opowiedziana z perspektywy 13-letniej Nadii, pochodzącej z Syberii, oraz Ashley, jej agentki, która wysyła dziewczynę do Tokio, by ta mogła rozpocząć karierę modelki. Jednak droga do sławy nie jest taka prosta. Nadia nie odnajduje się w wielkim mieście z dala od domu i rodziców, bez znajomości języka nie radzi sobie w świecie o którym marzyła. Girl model to film o konfrontacji marzeń nastolatki z brutalną i skomplikowaną rzeczywistością świata modelingu, będącego dla wielu początkujących dziewczyn labiryntem, w którym często nie ma nikogo kto mógłby im pomóc.
Warsaw Fashion Film Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warsaw Fashion Film Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warsaw Fashion Film Festival
4-9 marca 2014 r.
Warszawa

Dodaj komentarz