• 2014-02-04

Droga, Kamiński, Karpowicz – spotkanie autorskie

Centrum im. Ludwika Zamenhofa zaprasza na spotkanie autorskie z pisarzami nominowanymi do XXIII Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku. Gośćmi będą Katarzyna Droga, Jan Kamiński i Ignacy Karpowicz. Spotkanie poprowadzi Jacek Podsiadło.

Droga, Kamiński, Karpowicz – plakat (źródło: materiały prasowe)

Droga, Kamiński, Karpowicz – plakat (źródło: materiały prasowe)

Pokolenia. Wiek deszczu, wiek słońca – Katarzyna Droga

To książka o pewnej polskiej rodzinie i jej historii w XX wieku. Równocześnie jest to opowieść o wielu rodzinach, niejeden czytelnik znajdzie tu bowiem ślady własnych przodków. W końcu wielu z nas wywodzi się z takich maleńkich wiosek przycupniętych nad spokojnymi wodami przyjaznych rzek.

Czas Budzika – Jan Kamiński

To książka o sprawach, a w zasadzie sprawie fundamentalnej: jak istniejemy w świecie danym nam przez boga/bogów/los/przypadek? Jesteśmy jednością, całością czy też wielością głosów, wielością potencjalnych istnień, które uwalniane są w zależności od okoliczności? W ilu światach żyjemy równocześnie? Czy okoliczności nas tworzą, wpływają na to, kim jesteśmy, czy też my, a raczej drzemiące w nas demony tworzą te okoliczności?

Ości – Ignacy Karpowicz

To książka o zagmatwanej naturze relacji międzyludzkich, pełnych gier i sądów. Czasem pół-, a czasem serio. I bardzo dobrze. Bardzo. Jak zrozumieć człowieka, który wykasował profil na Facebooku? Czy warto słuchać rad zachłannej tchórzofretki? Czy żona może polubić kochankę męża? W końcu – co może łączyć małżeństwo, gejowską parę, mężczyznę zupełnie pozbawionego owłosienia oraz kobietę o niejednoznacznej tożsamości?

Katarzyna Droga, Jan Kamiński, Ignacy Karpowicz – spotkanie autorskie
6 lutego 2014 roku, godz 18.00
Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku

Dodaj komentarz