• 2014-02-04

Cienie. Eurydyka mówi – proza Elfriede Jelinek w Teatrze Muzycznym Capitol

20 marca w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu odbędzie się premiera spektaklu w reżyserii Mai Kleczewskiej, opartego na najnowszym tekście Elfriede Jelinek.

Teatr Imka w Warszawie, logo (źródło: materiały prasowe)

Teatr Imka w Warszawie, logo (źródło: materiały prasowe)

Spektakl przygotowują: Teatr Imka z Warszawy, Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy i Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu wraz z Mają Kleczewską oraz Łukaszem Chotkowskim. Premiera uświetni rozpoczęcie 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Kolejne spektakle będzie można zobaczyć 26 i 27 marca w Teatrze Polskim w Bydgoszczy oraz od 3 do 6 czerwca w Teatrze IMKA.

Nowy spektakl Mai Kleczewskiej, jednej z najważniejszej postaci polskiego teatru, reżyserki m. in. Podróży zimowej i Burzy, współtworzyć będzie Katarzyna Nosowska, jedna z czołowych postać polskiej sceny muzycznej, wokalistka grupy Hey i twórczyni autorskich płyt. Katarzyna Nosowska, którą publiczność będzie mogła podziwiać na żywo, specjalnie z myślą o spektaklu napisze kilka piosenek inspirowanych tekstem Jelinek. Muzykę skomponuje Paweł Krawczyk, lider Hey.

W spektaklu zagrają również: Karolina Adamczyk, Michał Czachor, Joanna Drozda, Aleksandra Pisula, Maciej Pesta, Piotr Stramowski, Małgorzata Witkowska i Julia Wyszyńska.

Cienie. Eurydyka mówi
Reżyseria: Maja Kleczewska
Premiera: 20 marca 2014 r.
Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu

Dodaj komentarz