• 2014-02-03

Nowy film Jana Jakuba Kolskiego w kinach od marca

21 marca do kin wejdzie nowy film Jana Jakuba Kolskiego pt. Zabić bobra. W rolach głównych zobaczymy Eryka Lubosa i debiutującą na wielkim ekranie Agnieszkę Pawełkiewicz.

„Zabić bobra”, reż. Jan Jakub Kolski (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Zabić bobra”, reż. Jan Jakub Kolski (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Jan Jakub Kolski, wybitny twórca, doskonale znanym polskim widzom z takich produkcji jak Jańcio Wodnik, Pornografia czy Jasminum powraca z filmem pt. Zabić bobra. Obraz ten zdobył już ogromne uznanie na międzynarodowych festiwalach filmowych. Na Camerimage w Konkursie Filmów Polskich uhonorowano go nagrodą dla Najlepszego Polskiego Filmu, a odtwórca głównej roli, Eryk Lubos, został wybrany Najlepszym Aktorem w Karlowych Warach. Producent Zabić bobra ma zaś na swoim koncie głośny film Macieja Pieprzycy Chce się żyć z Dawidem Ogrodnikiem i Kamilem Tkaczem w rolach głównych.

Prawami do amerykańskiego remake’u Zabić bobra zainteresowane były, między innymi, studia filmowe Martina Scorsese i Brada Pitta.

Eryk (Eryk Lubos), żołnierz jednostek specjalnych walczących w Iraku i Afganistanie, wraca do kraju i zaszywa się w starym rodzinnym domu. Musi zregenerować siły w oczekiwaniu na kolejne zadanie. Ciężko mu się odnaleźć w szarej rzeczywistości. Myślami wciąż wraca do wspomnień z pola walki. Pewnego dnia poznaje młodą dziewczynę o przydomku Bezi (Agnieszka Pawełkiewicz), która zakradła się na jego posesję. Spotkanie szybko przeradza się w namiętny romans. Czy miłość potrafi wymazać najgorsze wspomnienia? A jeśli tym najgorszym wspomnieniem jest inna miłość?

Zabić bobra
Reżyseria i scenariusz: Jan Jakub Kolski
Obsada: Eryk Lubos, Agnieszka Pawełkiewicz, Aleksandra Michael, Mariusz Bonaszewski
Dystrybucja: Kino Świat
W kinach od 21 marca 2014 r.

Dodaj komentarz