• 2014-02-03

Benjamin Bronni i Mateusz Szczypiński – Somewhere Between

Od 1 lutego w galerii lokal_30 w Warszawie można oglądać wystawę prac Benjamina Bronni i Mateusza Szczypińskiego pt. Somewhere Between.

Autor pracy: Benjamin Bronni, 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor pracy: Benjamin Bronni, 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na projekt Somewhere Between składają się dwie wystawy indywidualne – Mateusza Szczypińskiego w Stuttgarcie w Parotta Contemporary Art i Benjamina Bronniego w Warszawie w lokalu_30. Obaj artyści urodzili się w połowie lat 80. i chociaż wychowali się w dwóch różnych krajach, łączy ich odwołanie do wspólnej tradycji wizualnej, którą każdy z nich stara się na swój sposób przepracować. Mimo, że tworzą w innych technikach i materiałach – prace Benjamina to w większości przestrzenne instalacje, Mateusz porusza się głównie w sferze dwuwymiarowych obrazów – ich metody twórcze mają ze sobą wiele wspólnego. Każda z indywidualnych wystaw uzupełniona zostanie interwencjami drugiego artysty.

Autor pracy: Mateusz Szczypiński, 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor pracy: Mateusz Szczypiński, 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Benjamin Bronni urodzony w Nürtingen w 1985 roku, mieszka w Stuttgarcie. Studiuje w Narodowej Akademii Sztuk Pięknych w Stuttgarcie, u prof. Birgit Brenner oraz w École Nationale Supérieure des Beaux-Arts de Lyon. Dwukrotny laureat Nagrody Akademii Narodowej Akademii Sztuk Pięknych w Stuttgarcie. Po wielu wystawach w Niemczech, we Francji i w Szwajcarii, w tym roku odbędzie się jego pierwsza indywidualna wystawa w Polsce.

Mateusz Szczypiński urodzony w Piekarach Śląskich w 1984 roku, mieszka i pracuje w Krakowie. Studiował malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ma na swoim koncie liczne wystawy indywidualne i grupowe. Był dwukrotnie nominowany do Strabag Art Award International. Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach m.in. Peter Nobel Collection w Zurychu.

Benjamin Bronni i Mateusz Szczypiński, Somewhere Between
Wernisaż: 1 lutego 2014 roku, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 15 marca 2014 roku
lokal_30 w Warszawie

Dodaj komentarz