• 2014-02-01

Paweł Kwiatkowski malarsko w Re:Medium

Od 6 lutego w Galerii Re:Medium w Łodzi będzie można oglądać wystawę malarstwa Pawła Kwiatkowskiego.

Paweł Kwiatkowski, „Protagonista VIII”, 2013, olej na płótnie, 150x142cm, fot. Paweł Kwiatkowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Paweł Kwiatkowski, „Protagonista VIII”, 2013, olej na płótnie, 150x142cm, fot. Paweł Kwiatkowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Artysta zaprezentuje premierowe obrazy, w którym nadal najważniejszy jest człowiek – melancholijny, opuszczony, zalękniony, zrezygnowany współczesnym życiem. W najnowszych pracach:

Grają ze sobą barwa i kontrast, proporcje, głębie i iluzje wywołane cieniami… Czy nowe obrazy są zaprzeczeniem starych, chłodnych? Chyba nie. Postaci przeniosły się jedynie raczej z ciemnych ulic i klubów do cieplejszych mieszkań, by w nich odegrać ciąg dalszy swojego sztucznego życia. … nad wszystkim unosi się duch czasów spędzanych samotnie w tłumie w wielkim mieście….

Maciej Cholewiński, fragment tekstu do katalogu wystawy

Paweł Kwiatkowski (ur. 1981, Tykocin) odbył studia w Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi w Pracowni Druku Cyfrowego i Technik Klasycznych prof. Sławomira Ćwieka oraz w Pracowni Malarstwa prof. Mariana Kępińskiego. Uzyskał dyplom w 2011 roku pod kierunkiem prof. Mariana Kępińskiego (malarstwo) i prof. Sławomira Ćwieka (grafika). Jest laureatem kilku nagród i wyróżnień, m.in. zdobywca Grand Prix w XXVII Konkursie im. Wł. Strzemińskiego Sztuki Piękne (2010) i stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010). Od 2011 roku pełni funkcję asystenta w macierzystej uczelni w Pracowni Technik Łączonych prof. Sławomira Ćwieka. Twórczość w zakresie malarstwa i grafiki.

Paweł Kwiatkowski, malarstwo
Wernisaż: 6 lutego 2014 roku, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 1 marca 2014 roku
Galeria Re:Medium
ul. Piotrkowska 113
Łódź

Dodaj komentarz