• 2014-02-01

Olga Szechowska o tych, co malują obrazy i lubią przesadzać

Od 7 lutego w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu będzie można oglądać wystawę prac Olgi Szechowskiej pt. Mówi się, że ci co malują obrazy lubią przesadzać.

Autorka pracy: Olga Szechowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autorka pracy: Olga Szechowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cykl około 20 prac malarskich pt. Mówi się, że ci co malują obrazy lubią przesadzać prezentowany będzie wraz z rysunkami i obiektami.

Inspirację do stworzenia obrazów czerpię z natury oraz zjawisk w niej zachodzących. Punktem wyjścia jest wnikliwa obserwacja procesów zachodzących w przyrodzie. Fascynuje mnie istnienie obok siebie i wzajemne przenikanie się skrajnych form: organicznych, miękkich, krystalicznych, ostrych. Za pomocą znanych mi środków wyrazu artystycznego chciałabym zatrzymać ten proces i przedstawić go na płaszczyźnie obrazu. (…)

Olga Szechowska

Olga Szczechowska – absolwentka malarstwa i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu; uczestniczka kolektywnego i eksperymentatorskiego działania o nazwie PRZEprojekt; uczestniczka programu stypendialnego BMW/ART/TRANSFORMY. Współpracuje z Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Zajmuje się malarstwem, ilustracją, jest autorką instalacji i obiektów także w przestrzeni miejskiej. Stypendystka Prezydenta Miasta Torunia w dziedzinie kultury w 2013 r. W twórczości interesuje ją balansowanie między tym, co racjonalne i irracjonalne, szukanie związków między tym, co organiczne i nieorganiczne.

Olga Szczechowska, Mówi się, że ci co malują obrazy lubią przesadzać
Wernisaż: 7 lutego 2014 roku, godz. 18.00
Wystawę można oglądać do 2 marca 2014 roku
Galeria Sztuki Wozownia
ul. Rabiańska 20
Toruń

Dodaj komentarz