• 2014-02-01

Odkrywamy świat z Marcelim Szpakiem we WRO

2 lutego w Niedzielny Poranek Filmowy we WRO odbędzie się projekcja telewizyjnego serialu animowanego Marceli Szpak dziwi się światu.

„Marceli Szpak dziwi się światu”, kadr z serialu (źródło: materiały prasowe)

„Marceli Szpak dziwi się światu”, kadr z serialu (źródło: materiały prasowe)

Marceli Szpak dziwi się światu to przepiękny telewizyjny serial animowany, powstający w latach 1984–1986 w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Dwóch nierozłącznych przyjaciół – Marceli Szpak oraz Leszek Zając, wraz z gronem mieszkających z nimi w lesie znajomych zwierzątek, potrafią ze zwykłych wydarzeń wyciągnąć niezwykłe wnioski. Naszych bohaterów łączy głęboka przyjaźń, wspólne zainteresowania i przygody. Każda wyprawa do lasu to okazja, aby nauczyć się czegoś nowego o mieszkających w nim zwierzętach i otaczającym świecie. Ulubionym zajęciem Marcelego i Leszka są dyskusje na intrygujące tematy: dyskutują o przyrodzie, o spotykających ich sytuacjach, o przyjaźni. Po każdej takiej rozmowie dochodzą do tego samego wniosku: że po prostu, życie jest piękne!

Podczas niedzielnej projekcji poznamy kilka z ich licznych perypetii: odwiedzimy borsuczą norę, będziemy podziwiać konkurs skoków zorganizowany przez wiewiórki, Leszek zostanie uratowany przez mysz, ale znajdziemy też czas na rozważania o pięknie otaczającego świata.

Po projekcji na najmłodszych widzów czekają oczywiście zabawy warsztatowe.

Program:

  • Wizyta w borsuczej norze – Marceli Szpak i Leszek Zając, podczas odwiedzin w nowoczesnej norze swojego przyjaciela Borsuka, z dużą przyjemnością poznają jego rodzinę i jej obyczaje.
  • Konkurs skoków – Marcelemu Szpakowi i Leszkowi Zającowi przytrafia się nie lada gratka: mają możliwość podziwiać konkurs skoków w wykonaniu zręcznych wiewiórek.
  • Rozmaitości świata – spotkane na łące kolorowe motyle inspirują Marcelego do rozważań o różnorodności świata, jego wyjątkowych barw, kształtów i niespotykanych zjawisk.
  • Dzielna mysz Felicja – mała mysz Felicja ratuje Leszka Zająca, gdy niespodziewanie jego ubranie zaczęło płonąć. Marceli dzieli się z nami swoimi rozważaniami o odwadze i względności stereotypów.

Niedzielne Poranki Filmowe we WRO
2 lutego 2014 r., godz. 12.30
Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu

Dodaj komentarz