• 2014-02-01

Lekcje Niegrzeczności w gdańskim Teatrze Wybrzeże

Teatr Wybrzeże w Gdańsku zaprasza 2 lutego o godz. 13.00 na pierwsze spotkanie z cyklu czytań dla dzieci i młodzieży Lekcje Niegrzeczności. Opiekę artystyczną nad cyklem objął Michał Derlatka.

Lekcja Niegrzeczności w Teatrze Wybrzeże (źródło: materiały prasowe)

Lekcja Niegrzeczności w Teatrze Wybrzeże (źródło: materiały prasowe)

Pierwszą Lekcję Niegrzeczności poprowadzą: Justyna Bartoszewicz, Ewa Jendrzejewska, Katarzyna Kaźmierczak, Anna Kociarz, Piotr Łukawski, Cezary Rybińsk i Marek Tynda. Czytanie udźwiękowi Sówka Sowińska.

Tematem Lekcji będzie książka Marcina Wichy Łysol i Strusia: Lekcje Niegrzeczności.  Strusia to bardzo grzeczna dziewczynka. Do tego stopnia, że została wytypowana do wzięcia udziału w konkursie grzeczności. Otrzymała grzecznościomierz – przedmiot, który dodaje i odejmuje punkty za zachowanie. Problem w tym, że Strusia nie może wyrazić własnego zdania, aby przedmiot nie wydał z siebie sygnału oznaczającego minusa…

Lekcje Niegrzeczności przeznaczone są wyłącznie dla widzów od 6 roku życia.

Michał Derlatka (ur. 1981) – reżyser teatralny, aktor, lalkarz. Pochodzi z Trójmiasta. Ukończył wydziały: aktorski (PWST Wrocław) oraz reżyserii teatralnej (PWST Kraków/Wrocław), studiował też reżyserię i dramaturgię w Hiszpanii (Institut del Teatre, Barcelona). Specjalizuje się w przedstawieniach teatru formy i teatru młodego widza. Wyreżyserował m.in. Fahrenheita na podstawie prozy Anny Czerwińskiej-Rydel w Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku, Piotrusia Pana we własnej adaptacji w kaliskim teatrze im. W. Bogusławskiego, Pippi Pończoszankę w PWST we Wrocławiu. Reżyserował m.in. we Wrocławskim Teatrze Lalek, Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze, w Teatrze na Plaży w Sopocie. W Teatrze Wybrzeże zrealizował Podróże Guliwera Jonathana Swifta.

Marcin Wicha – grafik, ilustrator, satyryk, pisarz dla dzieci i młodzieży, autor rysunków satyrycznych publikowanych w Tygodniku Powszechnym pod szyldem Wichajster.

Lekcje Niegrzeczności
2 lutego 2014 r., godz. 13.00
Teatr Wybrzeże w Gdańsku
Czarna Sala

Dodaj komentarz