• 2014-01-30

Ślad w Teatrze Warsawy

11 lutego o godz. 19.00 w Teatrze Warsawy odbędzie się premiera monodramu Ślad w reżyserii Marii Seweryn. Spektakl powstał na podstawie debiutu literackiego Marty Dzido Ślad po mamie.

„Ślad”, reż. M Seweryn, plakat (źródło: materiały prasowe)

„Ślad”, reż. M Seweryn, plakat (źródło: materiały prasowe)

Spektakl jest próbą spojrzenia na problem aborcji nie z perspektywy społeczeństwa, tylko samej kobiety. Prowokuje, nie osądza.

Książka Marty Dzido to historia dziewczyny, która w klasie maturalnej zachodzi w ciążę. W spektaklu dzięki swoistemu poczuciu humoru autorki i odwadze mówienia wprost o najtrudniejszych tematach, takich jak aborcja, amfetamina, seks czy samotność, Agnieszka Michalska (rola główna) przeprowadza nas przez wszystkie etapy dojrzewania bohaterki, od naiwności, aż po świadomość konsekwencji podjętej decyzji.

Kolejne spektakle: 12, 13, 15, 16 lutego oraz 1, 14, 15 marca o godz. 19.00.

Teatr Warsawy jest w prostej linii spadkobiercą Teatru Konsekwentnego – konsekwentnie, od 16 lat współtworzonego przez Aldonę Machnowską-Górę i Adama Sajnuka. Od połowy 2013 r. jego siedzibą jest budynek dawnego kina WARS przy Rynku Nowego Miasta w Warszawie. Lokalizacja ta bardzo dobrze wpisuje się w koncepcję teatru miejskiego, wsłuchanego w głos otaczającej go rzeczywistości, zainteresowanego przede wszystkim szczerym i otwartym dialogiem z widzem – człowiekiem nowoczesnym, niezależnym myślowo, szukającym tożsamości z miejscem i ze społecznością. Ideą Teatru WARSawy jest prowadzenie takich aktywności artystycznych i kulturalnych, które zaspokoją oczekiwania właśnie tej grupy.

Ślad
Adaptacja: Agnieszka Michalska i Maria Seweryn
Reżyseria: Maria Seweryn
Premiera: 11 lutego 2014 r.
Teatr Warsawy
Warszawa

Dodaj komentarz