• 2014-01-30

Nimfomanka cz. II w kinach

Film Larsa von Triera będący kontynuacją Nimfomanki cz. I wejdzie na ekrany polskich kin 31 stycznia i pojawią się w nim nowe postaci grane przez m.in. Willema Dafoe, Jamiego Bella, Udo Kiera. W drugiej części tytułowa nimfomanka (Charlotte Gainsbourg) zdradza Seligmanowi (Stellan Skarsgard) więcej tajemnic ze swojego życia, opowiadając kolejne jego rozdziały.

Plakat „Nimfomanki cz. II” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Plakat „Nimfomanki cz. II” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

W drugiej części, podobnie jak w pierwszej, dużą rolę odgrywa starannie dobrana muzyka. Pojawiają się w niej bowiem utwory Wagnera, Bacha, Mozarta, a także piosenka Hey Jo w wykonaniu samej Charlotte Gainsbourg.

Zmysłowe, perwersyjne, podniecające, śmieszne, liryczne, wybuchowe, bluźniercze, niebezpieczne, czułe, uwodzące, kontrowersyjne – wszystkie te określenia tracą moc wobec długo oczekiwanego, najnowszego filmu twórcy Melancholii i Antychrysta.

W dzisiejszym świecie, opętanym przez seks, Nimfomanka jest inteligentną i prowokacyjną opowieścią o kobiecie, która postanowiła podporządkować życie poszukiwaniu rozkoszy i erotycznego spełnienia. Film z udziałem plejady gwiazd, takich jak Charlotte Gainsbourg, Shia LaBeouf , Uma Thurman, Jamie Bell czy Willem Dafoe, zawiera jedne z najodważniejszych scen i kreacji aktorskich w dziejach kina.

Lars von Trier stworzył przenikliwe arcydzieło erotyczne – film, który jak żaden inny, podzieli widownię na entuzjastów i oburzonych przekroczeniem granic tego, co wolno pokazywać na ekranie. Jedno jest pewne: nigdy czegoś takiego w kinie nie było i być może nigdy więcej nie będzie.

Plakat „Nimfomanki cz. II” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Plakat „Nimfomanki cz. II” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Nimfomanka
Reżyseria: Lars von Trier
Obsada: Charlotte Gainsbourg, Stellan Skarsgård, Stacy Martin, Shia LaBeouf, Christian Slater, Jamie Bell, Uma Thurman, Willem Dafoe
Dystrybucja: Gutek Film
W kinach od 10 stycznia (część I) i 31 stycznia 2014 r. (część II)

Dodaj komentarz