• 2014-01-29

Niemen mniej znany – koncert w Lublinie

22 marca o godz. 19.00 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbędzie się koncert Natalii Niemen, śpiewającej mniej znane utwory Czesława Niemena.

„Niemen mniej znany”, koncert Natalii Niemen, plakat (źródło: materiały prasowe)

„Niemen mniej znany”, koncert Natalii Niemen, plakat (źródło: materiały prasowe)

Niemen mniej znany to projekt zainicjowany przez córkę Czesława Niemena, w którym artystka pragnie przybliżyć szerszej publiczności twórczość swojego taty, tę mniej znaną, mniej rozpowszechnioną. Są to utwory, które powstawały na przestrzeni lat i znalazły się chociażby na takich albumach jak Terra Deflorata czy Spod chmury kapelusza. Rok 2014 to dziesiąta rocznica śmierci Czesława Niemena.

Program koncertowy to również prawdopodobnie pierwsza próba przełożenia tych wybitnych kompozycji i aranżacji na język zespołu instrumentalistów, który utworzyła Natalia. Od lat 80. Czesław Niemen był bowiem samowystarczalnym multiinstrumentalistą, a do tworzenia i wykonywania swojej muzyki zatrudnił, jak sam ją nazwał – robotestrę, czyli zaawansowaną, cyfrowo-analogową machinerię instrumentów.

Natalii Niemen (śpiew, altówka) towarzyszyć będzie zespół w składzie: Piotr Baron – saksofon, Tomasz Kałwak – instr. klawiszowe, Adam Szewczyk – gitara, Wojtek Gąsior – bas, Irek Głyk – perkusja.

Niemen mniej znany
Koncert Natalii Niemen
22 marca 2014 r., godz. 19.00
Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

Dodaj komentarz