• 2014-01-28

Złodziejka książek pod koniec stycznia

31 stycznia polską premierę będzie mieć film Złodziejka książek w reżyserii Briana Percivala z Sophie Nelisse, Emily Watson i Geoffrey’em Rushem w rolach głównych.

„Złodziejka książek”, reż. Brian Percival (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Złodziejka książek”, reż. Brian Percival (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Złodziejka książek to ekranizacja bestsellera, który opowiada historię niezwykłej dziewczynki o imieniu Liesel. Akcja rozgrywa się w Niemczech w przededniu i w trakcie II wojny światowej, a główna bohaterka mieszka wraz z przybranymi rodzicami w fikcyjnym mieście Molching.

Siła słów i wyobraźni staje się dla Liesel ucieczką od rzeczywistości i źródłem radości. Jej niezwykły hart ducha, siła i determinacja są imponujące. To wzruszająca opowieść o sile charakteru i umiejętności dostrzegania w życiu tego, co najpiękniejsze.

Brian Percival (reżyseria) to uznany brytyjski reżyser, mający na swoim koncie nominację do nagrody BAFTA za serial Downtown Abbey. Za pracę przy serialu otrzymał nagrodę Emmy – w 2011 i 2012 roku. Zadebiutował w 2001 roku, kręcąc film krótkometrażowy na podstawie scenariusza żony, Julie Rutterford. Jest twórcą wielu reklam telewizyjnych. Obecnie pracuje nad filmem Nelson and Emma, opowiadającym o romansie admirała Horatio Nelsona i Lady Hamilton.

Złodziejka książek
Reżyseria: Brian Percival
Obsada: Roger Allam, Sophie Nelisse, Geoffrey Rush, Emily Watson, Heike Makatsch
Dystrybucja: Imperial Cinepix
W kinach od 31 stycznia 2014 r.

Dodaj komentarz