• 2014-01-27

Sander Mulder na arena DESIGN 2014!

Holenderski projektant Sander Mulder odwiedzi festiwal arena DESIGN 2014, który potrwa od 18 do 21 lutego w Poznaniu.

Sander Mulder (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sander Mulder (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sander Mulder specjalizuje się w projektowaniu mebli, oświetlenia i wnętrz. Podczas arena DESIGN opowie uczestnikom o możliwościach i zagrożeniach wynikających z projektowania w dobie wytwarzania cyfrowego.

Materials – to hasło przewodnie arena DESIGN 2014. To tutaj specjaliści omówią i zademonstrują zarówno materiały nowej generacji o zaskakujących właściwościach, wytrzymałości, elastyczności czy wadze, jak i te dobrze już znane, ale zastosowane w nowym kontekście.

Przykładem znanych już materiałów może być choćby płyta drewnopochodna mfp o dużej wytrzymałości, która zaczęła być wykorzystywana we wnętrzach, beton jako materiał, z którego wykonuje się m.in. umywalki i blaty kuchenne, czy spieki kwarcowe o grubości 3 mm ograniczające łączenia do minimum

– wymienia architekt Justyna Smolec, prowadząca wykład na temat materiałów podczas ubiegłej edycji arena DESIGN.

arena DESIGN jest jedynym w Polsce wydarzeniem, podczas którego zarówno profesjonalni projektanci, jak i studenci mogą nawiązać współpracę z producentami reprezentującymi różne branże, w tym branżę meblarską. Według zapewnień organizatorów temat materiałów szczególnie interesuje obie grupy:

Wybór tematu przewodniego był wynikiem naszych rozmów z projektantami i producentami, którzy wykazują olbrzymie zainteresowanie materiałami o niezwykłych właściwościach lub niekonwencjonalnym przeznaczeniu. Co oczywiste, poszukiwane są coraz tańsze rozwiązania – zarówno w rozumieniu samego surowca jak i jego wytrzymałości oraz trwałości w eksploatacji a nawet wagi podczas transportu. Tematyka materiałów będzie ściśle powiązana z całym programem wydarzenia, począwszy od wykładów prowadzonych przez wybitnych ekspertów w dziedzinie designu, a kończąc na niezwykłych ekspozycjach

– wyjaśnia Monika Wietrzyńska, dyrektor arena DESIGN.

Jak co roku, arena DESIGN zostanie podzielona na 5 stref tematycznych, skierowanych do różnych grup odbiorców. W ramach strefy FORUM uczestnicy wysłuchają wykładów ekspertów, wzrośnie też liczba warsztatów, które podczas ubiegłej edycji cieszyły się ogromną frekwencją. W strefie TOP DESIGN zobaczyć można będzie finalistów i laureatów konkursu o tym samym tytule. Strefa EDUKACJA to prezentacja osiągnięć uczelni wyższych o profilu artystycznym i projektowym, w strefie KREATYWNI projektanci i biura projektowe przedstawiają swoje portfolio. Strefa INNOWACJE to oferta usług, narzędzi i produktów służących do projektowania.

arena DESIGN 2014
18 do 21 lutego 2014 r.
Poznań

Dodaj komentarz