• 2014-01-27

Eko Fashion Weekend 2014

2 lutego o godz. 17.30 w Nowohuckim Cetrum Kultury w Krakowie odbędzie się pokaz recyklingowej mody Junk Fashion Show – główny punkt Eko Fashion Weekend.

Eko Fashion Weekend (źródło: materiały prasowe organizatora)

Eko Fashion Weekend (źródło: materiały prasowe organizatora)

Po sukcesie poprzednich edycji organizatorzy zapraszają do udziału w kolejnej – tak jak dotychczasowe wypełnionej kreatywnością i szacunkiem do środowiska naturalnego. Tegoroczny Eko Fashion Weekend potrwa od czwartku, 30 stycznia do niedzieli, 2 lutego. Podczas pokazu Junk Fashion Show słuchacze I roku SAPU zaprezentują wykonane przez siebie kreacje papierowe, a słuchacze II roku pokażą projekty inspirowane epoką Młodej Polski. Słuchacze I roku zaprezentują również pokaz mody konceptualnej, a Szkoła Visual Merchandisingu stylizacje wykorzystujące elementy recyklingowe.

Niedzielny Junk Fashion Show poprzedzać będzie kilka wydarzeń promujących ideę mody ekologicznej i zachowań proekologicznych. W czwartek, 30 stycznia w budynku Krakowskich Szkół Artystycznych, o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy Reinkarnacja Przedmiotu, ukazującej elementy ubioru i wyposażenia wnętrz powstałe z materiałów recyklingowych. Piątek upłynie pod hasłem kreatywnych przeróbek, czyli warsztatów redressingu, które odbędą się również w budynku KSA. Uczestniczyć może w nich każdy, kto chciałby tchnąć nowe życie w stare ubrania i akcesoria. Organizatorzy planują warsztaty przerabiania odzieży oraz warsztaty przerabiania torebek i biżuterii recyklingowej.

Organizatorzy planują również konkurs internetowy, podczas którego internauci będą mogli zagłosować na najlepsze projekty autorstwa studentów I i II roku. Głosować będzie można od środy 5 lutego od godz. 15.00 do środy 12 lutego do godz. 24.00. Na autorów zwycięskich projektów czekają atrakcyjne nagrody, natomiast spośród głosujących zostanie wylosowany bezpłatny udział w letnich warsztatach fotograficznych, kroju i szycia, projektowania mody, biżuterii, batiku lub haute couture.

Eko Fashion Weekend 2014
Od 30 stycznia do 2 lutego 2014 r., godz. 17.30
Nowohuckie Centrum Kultury
Kraków

Dodaj komentarz