• 2014-01-25

Spotkanie wokół książki Soczi. Igrzyska Putina

28 stycznia o godz. 19.00 w Faktycznym Domu Kultury w Warszawie odbędzie się spotkanie z Wacławem Radziwinowiczem, autorem książki Soczi. Igrzyska Putina.

Spotkanie z Wacławem Radziwinowiczem, plakat (źródło: materiały prasowe)

Spotkanie z Wacławem Radziwinowiczem, plakat (źródło: materiały prasowe)

Soczi. Igrzyska Putina to książka o tym jak Władimir Putin zorganizował sobie najdroższe w historii zimowe igrzyska olimpijskie. To także reporterski przewodnik po Soczi, mieście, które powstało na grobach najdzielniejszych wojowników Kaukazu, gdzie swoją ukochaną willę miał Stalin i gdzie zwabiano czerwonych generałów, by ich potem aresztować i wywieźć na Łubiankę. To również opowieść o współczesnej Rosji walczącej o uratowanie wizerunku imperium; o wojnie wciąż toczącej się po drugiej stronie stoków, na których ścigać się będą narciarze, i o władcy Rosji, którego od losu ulicznika ocalił sport.

Wacław Radziwinowicz – jeden z najlepszych znawców rosyjskiej duszy i polityki, od 1997 r. korespondent Gazety Wyborczej w Rosji, potem też na Ukrainie i Białorusi. Reporter, publicysta, autor bestsellerowego Gogola w czasach Googla – książki, na którą złożyły się korespondencje z Rosji z lat 1998–2012 oraz wydanej ostatnio książki Soczi. Igrzyska Putina.

Rozmowę z autorem poprowadzi Katarzyna Kwiatkowska-Moskalewicz.

Spotkanie z Wacławem Radzinowiczem
28 stycznia 2014 r., godz. 19.00
Faktyczny Dom Kultury w Warszawie

Dodaj komentarz