• 2014-01-25

Sierpień w Hrabstwie Osage już w kinach

24 stycznia do kin weszła komedia obyczajowa Sierpień w Hrabstwie Osage w reżyserii Johna Wellsa.

„Sierpień w Hrabstwie Osage”, reż. John Wells (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Sierpień w Hrabstwie Osage”, reż. John Wells (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Sierpień w hrabstwie Osage to zabarwione sarkastycznym humorem spojrzenie na trudną relację matki (Meryl Streep) i jej trzech dorosłych córek (Julia Roberts, Juliette Lewis, Julianne Nicholson), które opuściły rodzinny dom, dystansując się od bliskich i od przeszłości. Pewnego dnia powracają, by zmierzyć się z emocjami, które niegdyś doprowadziły do niezgody w rodzinie. To film, który nie unikając wzruszeń opowiada uniwersalną historię o rodzinnych więzach. Jest w nim przejmująca prawda, ale także wielka nadzieja na to, że wspólnie przeżywany kryzys stanie się dla bohaterek wstępem do rozwiązania dawnych konfliktów.

W fenomenalnej obsadzie, obok Meryl Streep i Julii Roberts, znaleźli się także Ewan McGregor, Chris Cooper, Sam Shepard, Benedict Cumberbatch i Juliette Lewis. Sierpień w hrabstwie Osage jest jednym z najczęściej wymienianych tytułów w tegorocznych oscarowych spekulacjach.

John Wells – amerykański producent i reżyser. Odnosił wielkie sukcesy jako producent telewizyjny i scenarzysta (Ostry dyżur, Prezydencki poker, Mildred Pierce). Seriale, filmy i inne programy telewizyjne wyprodukowane przez niego zdobyły 270 nominacji do nagród Emmy, 55 statuetek, dostał także 5 Peabody Awards oraz wiele innych prestiżowych wyróżnień. Z uznaniem przyjęto jego kinowy debiut – W firmie, z Benem Aflleckiem i Tommym Lee Jonesem.

Sierpień w Hrabstwie Osage
Reżyseria: John Wells
Obsada: Meryl Streep, Julia Roberts, Ewan McGregor, Chris Cooper, Abigail Breslin, Benedict Cumberbatch, Juliette Lewis
W kinach od 24 stycznia 2014 r.

Dodaj komentarz