• 2014-01-25

Warsztaty w Teatrze Dnia Ósmego

Od 31 stycznia do 2 lutego w poznańskim Teatrze Dnia Ósmego odbywać się będą warsztaty aktorskiej pracy nad rolą i kreacji zbiorowej, które poprowadzi amerykański reżyser teatralny Paul Bargetto.

Podczas intensywnych, trzydniowych warsztatów będzie można zapoznać się z takimi metodami pracy jak: improwizacja ruchowa (Viewpoints), kreacja grupowa i trening ruchowy Suzukiego. Uczestnicy warsztatu będą mieli okazję rozwinąć umiejętność indywidualnej improwizacji ruchowej na drodze ćwiczeń fizycznych, a także zdobędą doświadczenie i narzędzia pomocne w zespołowym konstruowaniu spektaklu. Efektem końcowym warsztatu będą krótkie improwizowane kompozycje grupowe i indywidualne.

Paul Bargetto – jest międzynarodowej sławy reżyserem i producentem festiwali teatralnych; założycielem i dyrektorem artystycznym teatru East River Commedia – międzynarodowej grupy teatralnej działającej w Nowym Jorku, a także dyrektorem artystycznym i głównym producentem Festiwalu Undergroundzero, który od pięciu lat odbywa się latem w Nowym Jorku. Ukończył reżyserię na Uniwersytecie Columbia ze stopniem MFA, a także aktorstwo na San Francisco State University. Reżyserował wiele przedstawień polskiej dramaturgii współczesnej, m.in.: Mrożka, a ostatnio tekst Doroty Masłowskiej p.t.: Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku. Do jego najnowszych prac reżyserskich należy Ewangelia wg Św. Mateusza – spektakl oparty na filmie Pasoliniego współprodukowany z Living Theatre.Artysta ma na swoim koncie pracę dla wielu instytucji amerykańskiego teatru, pracował także w Europie, m.in.: Niemczech i Rumunii. Jest laureatem licznych konkursów, zdobył m.in. nagrodę w konkursie na Najlepszą Produkcję Teatralną w Nowym Jorku 2005 roku za realizację tekstów Sławomira Mrożka (Serenada i Filozof Lis)

Reżyser proponowany warsztat prowadził przez dziesięć lat z aktorami w Nowym Jorku i innych miastach USA.

Warsztaty z Paulem Bargetto
od 31 stycznia do 2 lutego 2014 roku
Teatr Dnia Ósmego w Poznaniu

Dodaj komentarz