• 2014-01-25

Kilar w Polskim Teatrze Tańca

Zespół Ewy Wycichowskiej wraz z Ogólnokształcącą Szkołą Baletową zapraszają do wspólnej siedziby na wydarzenie Kilar w Polskim Teatrze Tańca, które odbędzie się już 27 stycznia.

„Kilara Exodus Polskie", fot. Juliusz Multarzyński (źródło: mat. prasowe)

„Kilara Exodus Polskie", fot. Juliusz Multarzyński (źródło: mat. prasowe)

Jubileuszowy dla Polskiego Teatru Tańca rok 2013 zakończył się smutną wiadomością o śmierci Wojciecha Kilara. Muzyka tego wielkiego kompozytora często inspirowała choreografów, m.in. Conrada Drzewieckiego i Ewę Wycichowską, twórców przedstawień Krzesany i Kilara Exodus Polskie. Oba te spektakle miały swoje wersje filmowe, które zostaną zaprezentowane 27 stycznia w Studio przy Koziej.

Premiera utworu choreograficznego Ewy Wycichowskiej pt. Kilara Exodus Polskie odbyła się roku 1996 wraz z udziałem orkiestry Filharmonii Częstochowskiej i 200-osobowego chóru, w obecności samego Wojciecha Kilara. Na spektakl złożyły się części: Bogurodzica, Angelus i Exodus. Niezapomniana ekranizacja przedstawienia powstała rok później.

Wydarzenie Kilar w Polskim Teatrze Tańca poprzedzi krótka prelekcja kierownika literackiego PTT – Pani Jagody Ignaczak. Wejście na projekcję będzie się odbywało zarówno od strony ul. Koziej, jak i Gołębiej, przez Szkołę Baletową.

Kilar w Polskim Teatrze Tańca
27 stycznia 2014 roku
ul. Kozia 4, Poznań

Dodaj komentarz