• 2014-01-25

Góralska fantazja, bałkańska energia

Połączenie góralskiej melancholii, bałkańskiej energii i cygańskiej wirtuozerii – muzyka zespołu Jazgot, którą będzie można usłyszeć na żywo, podczas styczniowych koncertów promujących nową płytę zespołu.

Jazgot, fot. Adam Brzoza (źródło: mat. prasowe)

Jazgot, fot. Adam Brzoza (źródło: mat. prasowe)

Jazgot to grupa współtworzona przez Jana Trebunię-Tutkę, muzyka zespołu Trebunie Tutki i skrzypka Andrzeja Jarząbka, współpracownika Hani Rybki i Dikandy, Andrzeja Polaka – jednego z najbardziej utalentowanych prymistów podhalańskich młodego pokolenia, wybitnego kontrabasistę i cymbalistę Roberta Czecha, trębacza Szymona Bobrowskiego, któremu w zaskakujący sposób udaje się połączyć jazzową tajemnicę z folkową fantazją, Grzegorza Kolbreckiego, kontrabasistę znanego ze współpracy z zespołami bałkańskimi i Józefa Doruli – nieprzewidywalnego akordeonisty.

Zespół kilka miesięcy temu wydał nową płytę Muzyko, siłę daj!, na której muzyka jest doskonałym połączeniem słynnej góralskiej ślebody i energii folkloru Łuku Karpat. Na albumie znajdziemy sporo tradycyjnej muzyki z Węgier, Rumunii i polskiego Podhala, a także autorskie utwory zespołu.

Koncerty Jazgotu to wyjątkowa możliwość obcowania z instrumentalistami o doskonałym warsztacie, mocnymi góralskimi głosami i dynamiczną muzyką, przy której trudno ustać w miejscu. Jest w tym filozofia gór, bałkańska energia, chęć zwykłego, radosnego i wspólnego śpiewania, a przede wszystkim przyjemność czerpana z muzyki

Zespół Jazgot w styczniu i lutym wystąpi:

29 stycznia, Warszawa, DK Rakowiec, godz. 19.00
30 stycznia, Poznań, Klub U Bazyla, godz. 20.00
31 stycznia, Darłowo, Jazz Club Bagatella, godz. 20.000
1 lutego, Koszalin, Klub Kawałek Podłogi, godz. 20.00
2 lutego, Szczecin, Teatr Kana, godz. 20.00

Dodaj komentarz