Prime Time 2013 – najlepsze dyplomy ASP w Łodzi

Od 24 stycznia w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi można oglądać wystawę pt. Prime Time 2013 prezentującą najlepsze prace dyplomowe studentów ASP w Łodzi jakie powstały w 2013 roku.

Autorka pracy: Agata Zarzycka, Wydział Grafiki i Malarstwa (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autorka pracy: Agata Zarzycka, Wydział Grafiki i Malarstwa, fot. Lech Andrzejewski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Prime Time (do tej pory konkurs funkcjonował pod nazwą Rocznik) to wystawa zawierająca najlepsze prace dyplomowe studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi jakie powstały w roku 2013.

W tym roku zaprezentujemy 35 dyplomów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych z czterech wydziałów stanowiących Akademię: Wydziału Grafiki i Malarstwa, Tkaniny i Ubioru, Wzornictwa i Architektury Wnętrz oraz Sztuk Wizualnych. Na każdym z nich podstawą kształcenia jest ogólne przygotowanie artystyczne z takimi przedmiotami, jak malarstwo, rysunek, rzeźba, kompozycja, grafika warsztatowa, fotografika czy techniki multimedialne. Mogą się one także stać tematami dyplomowymi, bądź służyć kształceniu osobowości artystycznej w specjalizacjach dyplomowych dotyczących designu, architektury wnętrz, grafiki użytkowej: projektowaniu plakatów, druków, wydawnictw, gobelinów, dywanów, druków na tkaninie, odzieży, biżuterii, obuwia oraz innych form przemysłowych.

Nazwa Prime time to odwołanie do faktu, iż autorzy dyplomów znajdują się w najlepszym dla nich czasie- pełni pomysłów opuszczają mury Akademii i rozpoczynają przygodę na ścieżce kariery zawodowej. Ekspozycja jest formą promowania absolwentów poprzez stworzenie im szansy bezpośredniego kontaktu z przyszłym pracodawcą oraz mediami.

Organizatorzy: Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

ASP w Łodzi, Prime Time 2013
Wystawę można oglądać od 24 stycznia do 23 marca 2014 roku
Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Dodaj komentarz