• 2014-01-24

Piotr Karski i Joanna Rzezak: Czas start!

5 lutego nakładem Wydawnictwa Muza SA ukaże się książka Czas start! w całości przygotowana przez studentów warszawskiej ASP: Piotra Karskiego i Joannę Rzezak.

P. Karski, J. Rzezak, „Czas start!” – okładka (źródło: materiał prasowy)

P. Karski, J. Rzezak, „Czas start!” – okładka (źródło: materiał prasowy)

Czas start! to autorska książka o czasie skierowana do dzieci w wieku 8–10 lat.

Czyli ile właściwie trwa godzina? To przecież bardzo proste, wystarczy spojrzeć na zegarek: 60 minut. W takim razie dlaczego tak często czas mija nam tak szybko? Ile trwa przysłowiowe 5 minut? A chwila? To nie jedyne pytania, na które uzyskamy odpowiedź czytając tę książkę. Czy zwierzęta odczuwają upływ czasu? Po co nam on i jak go mierzyć? A skąd wziął się zegarek? A skąd kalendarz?

W prosty i zabawny sposób autorzy odpowiadają na te ciekawe pytania. Rozkładówki nocne – kosmiczne – przedstawiają skąd wzięły się podstawowe jednostki czasu, dzienne – opowiadają nam o tym jak regulujemy czas na Ziemi. Wielką zaletą książki jest również oprawa graficzna. Piotr Karski i Joanna Rzezak, absolwenci Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, stworzyli książkę, która nie tylko treścią, ale i jedynymi w swoim rodzaju ilustracjami opowiadają historię czasu od początku aż do dziś.

Czas start!
Tekst: Piotr Karski
Ilustracje: Joanna Rzezak
Premiera: 5 lutego 2014 r.
Wydawnictwo Muza SA

Dodaj komentarz