Teatr w Nowej Hucie w Salonie książki krakowskiej

W środę 29 stycznia w Pałacu Krzysztofory w Krakowie odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Salon książki krakowskiej. Tym razem zaprezentowany zostanie katalog Teatr w Nowej Hucie, towarzyszący czasowej ekspozycji pod tym samym tytułem, udostępnianej w dwóch oddziałach MHK: Kamienica Hipolitów i Dzieje Nowej Huty.

Aktualizacja, 29 stycznia 2014 roku: ze względu na chorobę prelegentów Salon Książki Krakowskiej, który miał się odbyć 29 stycznia w Pałacu Krzysztofory, zostaje odwołany. Nowy termin spotkania zostanie podany w późniejszym terminie.

„Księżniczka Turandot” Carlo Gozzi, reż. Krystyna Skuszanka i Jerzy Krasowski, scen. Józef Szajna, 21.01.1956, fot. Adam Drozdowski, w środku: Marianna Gdowska (Turandot) (źródło: mat. prasowe)

„Księżniczka Turandot” Carlo Gozzi, reż. Krystyna Skuszanka i Jerzy Krasowski, scen. Józef Szajna, 21.01.1956, fot. Adam Drozdowski, w środku: Marianna Gdowska (Turandot) (źródło: mat. prasowe)

Katalog wystawy Teatr w Nowej Hucie to pierwsze tak szerokie opracowanie dotyczące tego zjawiska. Publikacja mieści w sobie teksty badaczy akademickich i praktyków, którzy na co dzień pracują w teatrze i znają jego codzienne (także zakulisowe) życie. Zamieszczone w wydawnictwie opracowania przedstawiają problematykę dotyczącą i czasów historycznych, i współczesności. Ciekawy, napisany lekkim piórem i bogato ilustrowany katalog doskonale przybliża całokształt dorobku teatralnego Nowej Huty.

W publikacji znalazły się noty do wybranych eksponatów i fotografii z wystawy. Wiele z tych zdjęć publikowanych jest po raz pierwszy.

Udział w spotkaniu wezmą m.in. autorzy artykułów zamieszczonych w katalogu: Maria Klotzer (Teatr Ludowy), prof. Dariusz Kosiński (Instytut Polonistyki UJ) i Karina Janik (MHK).

Spotkanie i rozmowę z autorami poprowadzi Marcin Baran.

Wstęp wolny.

Salon książki krakowskiej: katalog Teatr w Nowej Hucie
29 stycznia 2014 roku, godz. 18.00
Pałac Krzysztofory w Krakowie

Dodaj komentarz