• 2014-01-21

Makowiecki w Blue Note

Od premiery nowego albumu Tomasza Makowieckiego minęło kilka tygodni, jednak można już mówić o dużym sukcesie wydawnictwa. Makowiecki z początkiem roku rozpoczyna trasę koncertową. 30 stycznia muzyk wystąpi w klubie Blue Note w Poznaniu.

Makowiecki w Poznaniu, plakat (źródło: mat. prasowe)

Makowiecki w Poznaniu, plakat (źródło: mat. prasowe)

Nową płytą Makowiecki podważył podstawowe prawo rynku: można debiutować dwa razy. Najnowszy album artysty jest świadomy, bezkompromisowy, progresywny i osobisty. Do magicznej krainy MOIZMU, którą Tomasz Makowiecki wraz z zaproszonymi muzykami wykreuje w klubie Blue Note organizatorzy zapraszają 30 stycznia.

Moizm to czwarta płyta w dorobku Artysty, ale pierwsza tak świadoma, autorska i odważna. Punktem wyjścia były wielogodzinne jam sessions w drewnianej chacie na Kaszubach – finalne, oparte na syntezatorach brzmienie całości Makowiecki dopracowywał już w domowym studiu. Efektem trzech lat pracy jest Moizm – eklektyczna i wielowymiarowa płyta, a przede wszystkim autorska interpretacja historii muzyki elektronicznej. Makowiecki skomponował większość utworów i wyprodukował album, autorami tekstów są z kolei: Marek Jałowiecki (Delons, Generał Stilwell), Graftmann (Miss Polski) i Kuba Wandachowicz (Cool Kids Of Heath). O wyjątkowości wydawnictwa świadczą również goście zaproszeni do udziału w nagraniach płyty – ważne nazwiska krajowej sceny elektronicznej, Daniel Bloom, Władysław Komendarek i Józef Skrzek.

Tomasz Makowiecki w Poznaniu wystąpi z zespołem w składzie:

  • Kuba Staruszkiewicz (wcześniej Pink Freud) – automaty perkusyjne,
  • Patryk Stawiński (Homosapiens) – bas, syntezator,
  • Olek Świerkot (Miss Polski, współproducent ostatniej płyty Ani Dąbrowskiej) – gitara

Koncert Tomasza Makowieckiego:
30 stycznia 2014 r., godz. 19.00
ul. Kościuszki 76/78, Klub Ble Note
Poznań

Dodaj komentarz