• 2014-01-21

Tamara Berdowska poza materialnością w Bielskiej BWA

Od 5 lutego w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej będzie można oglądać wystawę malarstwa Tamary Berdowskiej.

Tamara Berdowska, bez tytułu, 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tamara Berdowska, bez tytułu, 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa prac Tamary Berdowskiej, jednej z najważniejszych przedstawicielek abstrakcji geometrycznej średniego pokolenia, prezentująca obrazy stworzone w ostatnich latach. Punktem wyjścia dla oszczędnych w gamie barwnej płócien jest geometryczny rysunek, w trakcie procesu niwelowany kolorem i światłem. Artystka operuje zmienną temperaturą barw w obrębie jednego koloru, uzyskując efekt pulsowania powierzchni obrazu i złudzenie wyjścia poza jego materialność.

Najnowszą serię obrazów artystki prof. Janina Kraupe-Świderska ocenia jako Niezwykle zwartą kolekcję o wielkiej innowacyjności rozwiązań geometrycznych.

Tamara Berdowska urodziła się w 1962 roku w Rzeszowie. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – dyplom z wyróżnieniem uzyskała w pracowni prof. Janiny Kraupe-Świderskiej w 1990 roku. Jest artystką wizualną; maluje obrazy, tworzy reliefy i rysunki przestrzenne. Brała udział w ponad 80 wystawach zbiorowych oraz kilkunastu indywidualnych. Od 2000 roku uczestniczy w sympozjach organizowanych przez Bożenę Kowalską dla artystów posługujących się językiem geometrii w Chełmie, Orońsku a następnie w Radziejowicach. Od kilku lat artystka mieszka w Bielsku-Białej.

Tamara Berdowska – malarstwo
Wernisaż: 5 lutego 2014 roku, godz. 19.00
Wystawa potrwa do 2 marca 2014 roku
Galeria Bielska BWA w Bielsku-Białej

Dodaj komentarz