• 2014-01-21

Hipsterzy, dizajnerzy i plakaciści, czyli polskie projektowanie na dziś

26 stycznia o godz. 15.00, w ostatnim dniu wystawy Błądzić jest rzeczą, BWA w Tarnowie zaprasza na spotkanie z Rene Wawrzkiewiczem pt. Hipsterzy, dizajnerzy i plakaciści, czyli polskie projektowanie na dziś.

Rene Wawrzkiewicz, fot. Agata Banaś (źródło: materiały prasowe organizatora)

Rene Wawrzkiewicz, fot. Agata Banaś (źródło: materiały prasowe organizatora)

W przeciągu kilku ostatnich lat współorganizowałem kilkanaście wydarzeń, wystaw, konferencji i prezentacji poświęconych polskiej grafice w Polsce i zagranicą. Współczesne polskie projektowanie po latach zapatrzenia w Zachód zaczyna nabierać swojego własnego charakteru i stylu, nieoczywistego i czasem zaskakującego…

Prezentacja będzie próbą analizy i opisania najważniejszych procesów, trendów i tendencji w najnowszym współczesnym projektowaniu graficznych w Polsce.

– Rene Wawrzkiewicz

Po spotkaniu odbędzie się oprowadzanie po wystawie z udziałem Janusza Łukowicza – artysty biorącego udział w wystawie, jednego z laureatów konkursu poprzedzającego Błądzić jest rzeczą.

Rene Wawrzkiewicz – projektant, researcher, organizator i kurator dizajnu, jeden z jurorów konkursu poprzedzającego wystawę Błądzić jest rzeczą. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Współtwórca, współwłaściciel i projektant Mamastudio (2001-2008), jednego z pierwszych niezależnych studiów dizajnerskich w Polsce. Współzałożyciel jedynego ogólnopolskiego stowarzyszenia grafików projektantów, zrzeszającego ponad 200 członków różnorodnych dziedzin i specjalizacji. Pomysłodawca i kurator Projektu Roku, pierwszego po 1989 programu i konkursu poświęconego całościowemu opisywaniu i wartościowaniu projektowania graficznego w Polsce. Twórca i kurator wystawy Design Freedom opisującej transformację polskiej kultury wizualnej od czasów ruchu Solidarność do dnia dzisiejszego, pokazywanej m.in. w Japonii, Niemczech i Szwecji (2010-2012). Organizator projektów poświęconych zaangażowanemu społecznie projektowaniu, realizowanych min. na Białorusi, Kubie czy w Azerbejdżanie. Twórca, kurator i organizator pierwszego w Polsce festiwalu projektowania graficznego Targi Wiedzy Graficznej. Założyciel (razem z krytyczką Agatą Szydłowską) Pracowni Krytyki Dizajnu – pierwszego polskiego think tanku zajmującego się kulturą dizajnu w Europie Środkowej. Kurator prezentacji polskich projektantów wizualnych w ramach serii konferencji TypoBerlin. Nauczyciel i opiekun specjalności Communication Design w School of Form w Poznaniu.

Rene Wawrzkiewicz, Hipsterzy, dizajnerzy i plakaciści, czyli polskie projektowanie na dziś
26 stycznia 2014 r., godz. 15.00

Błądzić jest rzeczą. Nienormatywna wystawa dizajnu
Od 6 grudnia 2013 r. do 26 stycznia 2014 r.
BWA w Tarnowie, Pałacyk Strzelecki, ul. Słowackiego 1
Tarnów

Dodaj komentarz