• 2014-01-18

Rodrigo y Gabriela zapowiadają trzeci album

Prawdziwi mistrzowie akustycznego rocka, Rodrigo y Gabriela, wracają z nowym albumem 9 Dead Alive.

„9 death alive", okładka (źródło: mat. prasowe)

„9 death alive", okładka (źródło: mat. prasowe)

Nowa płyta została nagrana i wyprodukowana przez duet w ich własnym studio w Ixtapa w Meksyku. Materiał zmiksował Andrew Scheps (Black Sabbath, Adele, Metallica, Lana Del Rey) w Los Angeles.

9 Dead Alive to dwie gitary, dwie osobowości, które tworzą muzykę przepełnioną rytmem, melodią i energią. Album przyciąga ciepłem i spontanicznością dwójki doskonałych muzyków grających razem. Utwory przygotowywane na nową płytę są osobistym hołdem złożonym wielkim postaciom, które odeszły, ale które przez ich czyny i słowa są obecne w XXI wieku. Artyści przywołują Fiodora Dostojewskiego, Viktora Frankla, a także oddają hołd zwierzętom i naturze. Ta zróżnicowana i fascynująca podróż nawiązuje do literatury, filozofii, historii i praw człowieka.

Ostatni studyjny album duetu Rodrigo y Gabriela to 11:11 z 2009 roku. Od tego czasu artyści współtworzyli ścieżki dźwiękowe do filmów Piraci z Karaibów: na nieznanych wodach i Kot w butach oraz nagrali album z kubańską orkiestrą. Zagrali również wiele wyprzedanych koncertów na całym świecie, w tym w Hollywood Bowl i Red Rocks w Colorado.

Album 9 DEAD ALIVE
Premiera: 28 kwietnia 2014 roku
Mystic Production

Dodaj komentarz