• 2014-01-17

Parauszek i przyjaciele na Niedzielnym Poranku

19 stycznia o godz. 12.30 odbędzie się kolejny Poranek Filmowy w Centrum Sztuki WRO. Tym razem organizatorzy zapraszają na pokaz animacji Parauszek i przyjaciele – nowej produkcji łódzkiego studia Se-Ma-For. Seria powstała w technice poklatkowej animacji lalkowej w oparciu o bajki Wojciecha Próchniewicza.

„Parauszek i przyjaciele” (źródło: materiały prasowe)

„Parauszek i przyjaciele” (źródło: materiały prasowe)

Podczas projekcji widzowie poznają kolejne przygody Parauszka (kto ma skojarzenia z niezapomnianym Misiem Uszatkiem?), małego zajączka, który ma tysiące pomysłów na zabawę i nigdy się nie nudzi. Wraz ze swoimi przyjaciółmi mieszka w krainie zwanej Naszym Lasem, pod stałą obserwacją wszechwiedzącej, mądrej sowę Uhu, komentującej przygody sympatycznych zwierzątek.

Razem można naprawdę bardzo wiele. Parauszek przekona o tym niejednokrotnie. A, jak dodaje sowa Uhu, każdy, nawet hultaj, zasługuje na to, by dać mu szansę – nieważne kim jest czy jak wygląda. Każdego trzeba dobrze poznać, nim się go oceni, ponieważ w każdym kryje się coś wyjątkowego.

Najmłodszych widzów, całe rodziny i wszystkich zainteresowanych ciekawym spędzeniem czasu WRO zaprasza nie tylko na spotkanie z animacją, ale również poprojekcyjne autorskie warsztaty.

Program:

  1. Klucz
  2. Wiosenny koncert
  3. Samolot
  4. Lekarstwo

Niedzielny Poranek Filmowy: Parauszek i przyjaciele
19 stycznia 2014 roku, godz. 12.30
Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu

Dodaj komentarz