• 2014-01-17

Ferie dla dzieci w Muzeum Miasta Łodzi

Muzealne poniedziałki, historyczne wtorki, łódzkie środy, muzyczne czwartki i artystyczne piątki – to tytuły zajęć dla dzieci w wieku 6–12 lat organizowanych w ferie zimowe w Muzeum Miasta Łodzi.

Ferie w Muzeum Miasta łodzi, plakat (źródło: materiały prasowe)

Ferie w Muzeum Miasta łodzi, plakat (źródło: materiały prasowe)

Muzeum Miasta Łodzi, to jedna z łódzkich instytucji kultury, której ważnym zadaniem jest edukowanie łodzian. Na co dzień muzeum kieruje swoją ofertę edukacyjną zarówno do dzieci, jak i młodzieży, dorosłych, a także seniorów. Placówka prowadzi szereg działań także w przestrzeni miejskiej. Nowością w ofercie muzealnej jest specjalny program edukacyjny na ferie, który MMŁ wprowadziło w tym roku po raz pierwszy.

Harmonogram ferii w MMŁ:

 • 20 stycznia, godz. 10.00-12.00 – Muzealny poniedziałek: Piękno tkwi w szczegółach
  O tym, że piękno tkwi w szczegółach wiedzą rzeźbiarze, ale – jak się okazuje – również kamieniarze. Podczas zajęć na wystawie czasowej Zakład Urbanowskich. Rodzina. Dzieło. Twórcy uczestnicy dowiedzą się, jak przedmioty codziennego użytku stają się muzealnymi eksponatami, a w części plastycznej wykonają małe formy rzeźbiarskie.
 • 21 stycznia, godz. 10.00–12.00 – Historyczny wtorek: Z wizytą u rodziny Poznańskich
  Jak wyglądało życie w Pałacu Poznańskich na przełomie XIX i XX wieku? Kto w nim mieszkał? Jakie zwyczaje tu panowały? Odpowiedzi na te pytania uczestnicy poznają podczas spaceru po muzeum połączonym z opowieścią o rodzinie Poznańskich.
 • 22 stycznia, godz. 10.00–12.00 – Łódzka środa: Ludzki język łódzki
  Jak pięknie mówić oraz ćwiczyć swój język? Tego dowiedzą się uczestnicy logopedyczno-literackiego spotkania, podczas którego zostaną zaprezentowane różne zabawy językowe wykorzystujące wyjątkowe łódzkie powiedzenia i słówka.
 • 23 stycznia, godz. 10.00–12.00 – Muzyczny czwartek: Ogródek dźwiękowy
  Muzyczne spotkanie poświęcone otaczającym nas dźwiękom. W jego trakcie uczestnicy będą mieli okazję do licznych zabaw i ćwiczeń muzycznych o charakterze improwizacyjnym, które wzbogacą własnoręcznie skonstruowane instrumenty oraz maszyny dźwiękowe z Parku Staromiejskiego.
 • 24 stycznia, godz. 10.00–12.00 – Artystyczny piątek: W istocie
  Jak opisać świat, pojęcia, idee i wartości za pomocą obrazów? Tego dowiedzą się uczestnicy artystycznego piątku podczas zwiedzania Galerii Mistrzów Polskich i warsztatów plastycznych.
 • 27 stycznia, godz. 10.00–12.00 – Muzealny poniedziałek: MusZeum
  Jak funkcjonuje muzeum? Czym jest galeria, wystawa, eksponat? Po tych zajęciach dzieci będą już wiedziały, że wizyta w muzeum to przyjemność, nie mus!
 • 28 stycznia, godz. 10.00–12.00 – Historyczny wtorek: Legenda Ziemi Obiecanej
  Zajęcia poświęcone będą błyskawicznemu rozwojowi Łodzi przemysłowej oraz spektakularnej karierze części jej mieszkańców.
 • 29 stycznia, godz. 10.00–12.00 Łódzka środa: Łódź niepowtarzalna
  Łódź jest miastem jedynym w swoim rodzaju. Są tacy, którzy twierdzą, że nudnym i brzydkim, ale podczas tych zajęć udowodnimy, że nasze miasto jest piękniejsze, ciekawe i wyjątkowe.
 • 30 stycznia, godz. 10.00–12.00 – Muzyczny czwartek: Łódź utkana dźwiękiem
  Muzyczna podróż w przeszłość, która pozwoli uczestnikom warsztatów dowiedzieć się, jak przez lata zmieniały się odgłosy i muzyka historycznej Łodzi. Oprócz podsłuchiwania warstwy akustycznej naszego miasta zostaną zaprezentowane również sylwetki znanych łódzkich muzyków i kompozytorów.
 • 31 stycznia, godz. 10.00–12.00 – Artystyczny piątek: Obraz szyty na miarę
  Podczas zajęć w oparciu o wybrane prace z Galerii Mistrzów Polskich uczestnicy dowiedzą się, czym jest perspektywa w obrazie i jak rysować, aby poprawnie zaznaczyć pierwszy i drugi plan.

Oprócz interesujących tematów mali goście muzeum będą mieć zagwarantowany pyszny poczęstunek. Zajęcia są bezpłatne, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy.

Ferie w Muzeum Miasta Łodzi
Styczeń 2014 r.

Dodaj komentarz