• 2014-01-17

Embrace – nowy album w kwietniu

Po ośmiu latach nieobecności zespół Embrace powraca z nowym materiałem. Nowy, 7 longplay Anglików zatytułowany po prostu Embrace trafi na półki sklepowe 28 kwietnia.

Embrace (źródło: mat. prasowe)

Embrace (źródło: mat. prasowe)

Na jakiś czas straciliśmy motywację do działania. Osiągnęliśmy wielki sukces, ale okazało się że nie o to w tym wszystkim chodzi. Czegoś brakowało. Chcieliśmy, aby nasza muzyka trafiała do ludzi. Na całe szczęście wena powróciła. Pierszy był Rich (Richard McNamarra), który wrócił do studia i zaczął komponować utwory, które brzmiały zupełnie inaczej niż to co do tej pory nagraliśmy. Później ja dołączyłem i wszystko znowu zaczęło się kręcić. Postanowiliśmy powrócić dopiero w momencie kiedy poczuliśmy, że nowy materiał będzie lepszy od naszego debiutanckiego albumu The Good Will Out z 1998 roku – mówi frontman grupy Danny McNamarra. Zebranie i nagranie nowych kompozycji zajęło Anglikom aż trzy lata.

Singiel promujący nowy krążek nosi tytuł Refugees.

Osoby, które słuchały naszego pierwszego utworu stwierdziły, że on w ogóle nie brzmi jak Embrace i nie tego się po nas spodziewały. Osobiście wydaje mi się, że dobrze jest próbować nowych rzeczy. Chcemy iść do przodu nie oglądając się za siebie. Nowy materiał to po prostu naturalna ewolucja- komentuje lider zespołu. Na płycie znajdzie się 10 nowych kompozycji, które zostały nagrane w studio w Halifax.


Tracklista albumu Embrace:
1 Protection
2. In The End
3. Refugees
4. I Run
5. Follow Your Home
6. Quarters
7. At Once
8. Self Attack Mechanism
9. Devil Looks After His Own
10. Thief On My Island

Premiera albumu: 28 kwietnia 2014 roku
Mystic Production

Dodaj komentarz