• 2014-01-16

Obietnica Anny Kazejak w selekcji Berlinale

Obietnica – nowy obraz Anny Kazejak powalczy o nagrody 64-go Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, poruszający, odważny i wnikliwy portret młodego pokolenia został zakwalifikowany do konkursowej sekcji Generation, gdzie pokazywane są najciekawsze i najlepsze filmy z całego świata, skoncentrowane na tematyce młodzieżowej. Na naszych ekranach Obietnica zagości 14 marca.

„Obietnica”, reż. Anna Kazejak (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Obietnica”, reż. Anna Kazejak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Lila i Janek, uczniowie wielkomiejskiego liceum, należą do generacji, która komunikuje się głównie przez Skype’a i Facebooka. Wraz z przyjaciółmi korzystają z życia na całego. Imprezują, eksperymentują z alkoholem i marihuaną. Jednak pewnego dnia Lila nieoczekiwanie zrywa z Jankiem, oskarżając go o zdradę. Zakochany chłopak będzie musiał zapłacić wysoką cenę za niewinny błąd. Jeśli spełni obietnicę, którą wymogła na nim dziewczyna, nic już nie będzie takie jak przedtem…

W obsadzie filmu główne role – Lili i Janka – zagrali Eliza Rycembel i Mateusz Więcławek, debiutanci, wyłonieni w ogólnopolskim castingu. Wspiera ich prawdziwie doborowa ekipa aktorska – Andrzej Chyra (W imię…), Magdalena Popławska (Lęk wysokości), Jowita Budnik (Plac Zbawiciela), Barłomiej Topa (Drogówka), Dawid Ogrodnik (Jesteś Bogiem). W Obietnicy zobaczymy również, między innymi, Nikodema Rozbickiego, który debiutował w głośnym Bejbi Blues Katarzyny Rosłaniec oraz Lulukę Astafiew, modelkę, znaną z przebojowego klipu rapera Donatana Równonoc. Dystrybutorem filmu jest Kino Świat.

Obietnica to kolejna młodzieżowa produkcja z Polski, która ubiega się o tę prestiżową nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Przed rokiem sztuka ta udała się Bejbi blues. Film Katarzyny Rosłaniec otrzymał na Berlinale Kryształowego Niedźwiedzia za najlepszy film sekcji Generation 14 plus oraz wyróżnienie profesjonalnego międzynarodowego jury tego konkursu.

Inspiracją dla powstania tej historii były prawdziwe wydarzenia, mające miejsce w ostatnich latach w kraju i za granicą. Nie chodzi tu jednak tylko o Polską rzeczywistość, ale o spojrzenie na naszą europejską kulturę, na procesy zachodzące podskórnie, których spektakularne efekty krzyczą do nas z pierwszych stron gazet.
– Anna Kazejak

Obietnica
Reżyseria: Anna Kazejak
Scenariusz: Anna Kazejak, Magnus von Horn
Obsada: Magdalena Popławska, Andrzej Chyra, Jowita Budnik, Barłomiej Topa, Dawid Ogrodnik, Nikodem Rozbicki, Eliza Rycembel, Mateusz Więcławek, Luluka Astafiew
Dystrybucja: Kino Świat
W kinach od 14 marca 2014 r.

Dodaj komentarz