• 2014-01-16

Obalenie wojen i Potrzeba wolności w Centrum Sztuki WRO

22 stycznia w Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu będzie odbędzie się spotkanie z Marią Anną Potocką i Piotrem Krajewskim na temat książki Krzysztofa Wodiczki Obalenie wojen i wystawy Potrzeba wolności. Spotkaniu w ramach cyklu Platforma Widokowa towarzyszyć będzie pokaz wybranych prac wideo.

Logo spotkania „Obalenie wojen. Potrzeba wolności”, CS WRO (źródło: materiały prasowe organizatora)

Logo spotkania „Obalenie wojen. Potrzeba wolności”, CS WRO (źródło: materiały prasowe organizatora)

Czy da się zmienić świat, tak by wyeliminować z niego wojny? Polskie wydanie Obalenia wojen przybliża projekt Krzysztofa Wodiczki, który proponuje przekształcenie paryskiego Łuku Triumfalnego w Światowy Instytut na rzecz Obalenia Wojen.

Czy sztuka może rozszerzyć poczucie wolności? Na 30. wystawie Rady Europy Potrzeba wolności. Sztuka europejska po 1945 roku prezentowane są prace 47 artystów z 17 krajów europejskich. Wystawa dzieli się na 12 rozdziałów, w ramach każdego z nich rozpatrywane są inne oblicza wolności, począwszy od jej rewolucyjnej formy doświadczanej przez całe społeczeństwa, skończywszy na tej prywatnej, będącej udziałem jednostki. Wystawa nie tylko konfrontuje widza z pojęciem wolności, ale także stanowi kompendium wiedzy na temat sztuki wideo.

O książce i pracach prezentowanych na wystawie Potrzeba wolności porozmawiają główny kurator WRO Art Center Piotr Krajewski oraz dyrektor MOCAK-u Maria Anna Potocka.

Podczas spotkania można będzie nabyć publikację Krzysztofa Wodiczki Obalenie wojen oraz katalog wystawy Potrzeba wolności w promocyjnych cenach.

Obalenie Wojen / Potrzeba wolności – spotkanie z Marią Anną Potocką i Piotrem Krajewskim
Spotkanie odbędzie się 22 stycznia 2014 roku o godzinie 18.00
Centrum Sztuki WRO
Widok 7
Wrocław

Dodaj komentarz